İşadamı, Batı Dokumacılık yönetim kurulu başkanı

1948 Bursa doğumlu. İlk ve ortaokulu Bursa'da, liseyi ise İstanbul Akgün Koleji'nde tamamladı.

Batı Dokumacılık, faaliyetine 50 yıl önce başladı. 

İzmit’te askerlik görevini yerine getirdikten sonra iş hayatına başladı. Muradiye'de bulunan fabrikalarında 16 adet kara tezgah, 15 de çalışan vardı. Yaşı 22…

1980’li yıllarda, ihracat seferberliğine biz de katıldı. Özellikle montluk kumaş ilk ihracatını yaptığı ürünler arasında yer aldı.

Yoğun talep nedeniyle fason üretim de yaptırıyordu.

 O tarihlerde Demirtaş Sanayi Bölgesi henüz çok yeniydi. “Sanayi Bölgesi” bile denemez, 8- 10 tane fabrika vardı. Çok güç şartlarda sanayicilik yapmak üzere yola çıktı. Üç bin metrekarelik arsalarına, iki bin metrekaresi kapalı olan bir tesis inşa etti ve altı adet makineyle işe başladı. Kısa zaman sonra makine sayısı 15’e çıktı…

1987 yılında Turgut Özal, kullanılmış makine ithalatını serbest bıraktı… Bu imkandan yararlanarak, işlerine yarayacak 2. el makineleri ithal etmeye başladı. Fransa’dan da çözgü-haşıl gibi hazırlama üniteleri aldı.

İşlerindeki gelişme nedeniyle, kapalı alanın büyütülmesi gerekiyordu. Bu nedenle, mevcut 2 bin metrekarelik kapalı alanı 5 bin metrekareye çıkardı. Özellikle boyahane için makul büyüklükte kapalı alan oluşturdu. Müşterilerin büyük kısmı İstanbul’da bulunuyordu. Bu nedenle 1990 yılında İstanbul'da bir mağaza ve ofis açtı.

1995 yılında, hızlı büyümenin gereği olarak ikinci fabrikayı kurdu. Baskı ve emprime tesisleri için 6 bin metrekareden oluşan yeni fabrikada, en son teknolojiyi kullanıyor.

Babası ve dayısının 600 metrekare, 16 kara tezgah ve 15 çalışan ile 50 yıl evvel yola çıktığı Muradiye’deki fabrikası şu an itibariyle 11 bin metrekare kapalı alana ve 300 çalışana ulaştı…

Kumaş çeşitleri yüzde 100 naylon, naylon pamuk, naylon viskon, yüzde 100 polyester pamuk, polyester viskon, yüzde 100 viskon, floş viskon, viskon karışımları ve likralı kumaşlardan oluşuyor. Bu ürünler düz boyalı, baskılı veya kaplamalı olarak satışa sunuluyor.