İşadamı, tıp doktoru, Burtom sağlık grubu kurucusu

1960 Bursa doğumlu… İlk, orta ve lise öğrenimimi Bursa'da tamamladı. Bursa Anadolu Lisesi’nden 1978 yılında, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1984 yılında, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden ise 1991 yılında “radyodiagnostik” uzmanı olarak mezun oldu.

İlk işi, 1984– 86 yıllarında Balıkesir-İvrindi’de “zorunlu hizmet” oldu. 24 yaşında icra ettiği bu görevi kapsamında; Merkez Sağlık Ocağı Tabipliği, Belediye Tabipliği ve Hükümet Tabipliği vardı. O yıllarda muayenehanesi de vardı.

Burtom Sağlık Grubu’nun temelini 1990’lı yılların başında attı. 1992 yılında Haydarpaşa Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde askerliğini tamamladıktan sonra Bursa’ya döndü. Bursa’da ihtisas hocası ve bir arkadaşıyla beraber, ilk “ileri görüntüleme merkezi”ni kurdu. İş hayatında kendi adına olan macerası 1994 yılında başladı. 1992 yılında işe başladığı merkezde ekonomik kriz ve diğer ortaklar arasında sorun yaşanması nedeniyle çalışma ortamı bozuldu, bu nedenle ayrıldı ve 1994 yılında Burtom Özel Sağlık Tesisleri’ni kurdu. Yolculuğuna 3- 4 çalışma arkadaşıyla beraber “bilgisayarlı tomografi, ultrasonografi, röntgen” konusunda başladı.

1997 yılında Heykel’de ikinci “manyetik rezonans” görüntüleme şubesini, 2000 yılında ise Altıparmak’ta üçüncüsünü açtı. Daha sonra 2003 yılında tamamlayıcı olması nedeniyle “tıbbi tahlil laboratuarı”nı birimlerine ekledi. 2007 yılında “fizik tedavi ve rehabilitasyon dal merkezi”ni kurdu. 2009 yılında “Villa Biçen” şubesine, merkezi yönetim birimleriyle beraber taşıdı. 2010 yılında da Nilüfer’de Biyofiz Fizik Tedavi, Rehabilitasyon ve Nörolojik Bilimler Tıp Merkezi’ni hizmete soktu. Bu arada 2000–2010 yılları arasında yaklaşık 20 devlet hastanesinin hizmet alım yöntemiyle “ileri tıbbi görüntüleme” hizmetini verdi.

 Şimdi daha iyi anlayabiliyorum ki özel çalışmak bana daha uygundu. Özel çalışmada mesai kavramı yok. Hayallerinizi ve hedeflerinizi kendiniz belirleyip başarıyı ve başarısızlığı yine kendiniz göğüsleyebiliyorsunuz. Girişimci ve gelişmeye açık kişilik yapım için özel çalışmak daha uygundu. Bu arada, iş hayatımda beni yetiştiren ve cesaretlendiren hocam, Prof. Dr. Ercan Tuncel’den ve meslek yaşantısında başarılı olmuş meslektaşlarım ile büyüklerimden her zaman esinlendiğimi de ifade etmek isterim.

İki şirketi var. Biri 1994 yılında kurduğum Burtom Özel Sağlık Tesisleri Ltd. Şti., diğeri ise 2000 yılında kurduğum Betamar Özel Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti. İlk şirketi sadece ileri tıbbi görüntüleme ve tıbbi tahlil laboratuarı, Betamar ise tıbbi görüntüleme ve fizik tedavi rehabilitasyon konusunda faaliyet gösteriyor.