Vurulan polis taburcu oldu

Aydın'ın Germencik İlçesi'nde geçen ay, haklarında tutuklama kararı bulunan aynı isme sahip baba-oğlu yakalamak için evlerine giden ve açılan ateş sonucu kasığından yaralanan polis memuru 41 yaşındaki Serdar Mutluer, tedavisinin ardından taburcu edildi.

Vurulan polis taburcu oldu
- A +

 

Kaymakam Ayhan Işık ile yaralı polis memuruna en kritik anlarda müdahale eden Dr. Mehmet Emin Kaya, Mutluer'i evinde ziyaret etti. O anları anlatan Mutluer, yaralandığı o anlarda sadece çocuklarını ne olacağını düşündüğünü söyledi.

Çoğunlukla Roman vatandaşların yaşadığı Yeni Mahalle Uzun Sokak'ta geçen 26 Mayıs'ta meydana gelen olayda; haklarında tutuklama kararı bulunan aynı isme sahip baba-oğul G.G.'yi yakalamak için meslektaşlarıyla birlikte zanlıların yaşadığı eve giden 19 yıllık polis memuru Serdar Mutluer, av tüfeğiyle açılan ateş sonucu kasığından yaralandı. Mutluer, ekip otosuyla hastaneye kaldırıldı. Mutluer'e ateş açan baba G.G., bir süre sonra polisle girdiği silahlı çatışmada ölü ele geçirildi. Kayıplara karışan 17 yaşındaki oğlu G.G.'nin ise hala arandığı belirtildi.

DOKTORA TEŞEKKÜR BELGESİ

Hastanedeki tedavisi tamamlanan polis memuru Serdar Mutluer, dün taburcu edilip istirahat için evine gönderildi. Mutluer'e en kritik zamanda müdahale edip yaşama şansını arttıran Dr. Mehmet Emin Kaya'yı bugün makamında ağırlayan Germencik Kaymakamı Ayhan Işık, teşekkür belgesi verdi. Ardından Kaymakam Işık ile Dr. Kaya, polis memuru Mutluer'in evine geçmiş olsun ziyaretine gitti. Ziyarete İlçe Emniyet Müdürü Serkan Demircioğlu, Germencik Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Murat Gürkaş ve Mutluer'in bazı meslektaşları da katıldı. Kaymakam Ayhan Işık polis memuru Serdar Mutluer'e geçmiş olsun diledi, sağlığına kavuşup tekrar görevinin başında görmek istediklerini iletti.

"HAYATTA OLDUĞUMA İNANAMADIM"

Polis memuru Mutluer, ziyarette o anları anlattı. Tutuklaması bulunan baba-oğlu evden almaya gittiklerini ancak baba G.G.'nin perdenin arkasından tüfekle kendisine ateş ettiğini belirten Mutluer, "Üç görevli eve gittik. Kapıyı baba G.G. açtı. Konuyu ilettik. Oğlunun evde olmadığını söyleyip geleceğini belirtti. İçeri girdi. Kapıda beklerken perdenin ardından tüfekle ateş açtı. Arkadaşlarımın yardımıyla dışarıya zor çıktım. Arkadaşlarım beni ekip aracına alarak önce Germencik Devlet Hastanesi'ne oradan da Aydın Devlet Hastanesine getirildi. Vurulduktan sonra bir şeyi hatırlamıyorum. Hastanede bilincim yerine gelince düşündüğüm tek şey çocuklarımın ne olacağıydı. Doktor Mehmet Emin Kaya kan kaybını önlemiş ve hayatımı kurtarmış; ailecek minnettarız. Şu an yaşadığım için çok mutluyum. Yeniden görevimin başına dönmek için sabırsızlanıyorum" dedi.

“BİR CANI KURTARMAMIZA SEVİNDİK”

Polis memurunun bünyesinin çok sağlam olduğunu ifade eden Dr. Kaya, "Hastanede acile geldiğinde ilk müdahaleyi yaptık. Aydın Devlet Hastanesine ambulansla gidene kadar iki kişi yaklaşık 90 kiloluk baskıyla kan kaybını önledik. Bir canı kurtardığımız için sevindik. 1.5 yıllık doktorum. İlk kez bu derece bir olayla karşılaştım. Kim olsaydı aynı şeyi yapardım" dedi.

Yorum Ekle