Virüs Bursa'nın o ilçesinde tavan yaptı

İnegöl'de normalleşme sürecinin ardından vak'a sayısında artış devam ediyor.

Virüs Bursa'nın o ilçesinde tavan yaptı
- A +

 

İnegöl'de bulunan STK'lar koronavirüse dikkat çekmek için bir araya geldi. Dernek Başkanı Ömer Faruk Demirtaş, "Son zamanlarda ilçemizde özellikle normalleşme sürecinin ardından artışlar yaşanıyor. Bu artışların başında düğünler geliyor bizlerde geçtiğimiz günlerde bazı dernek başkanlarımızla toplantı yaparak ne gibi tedbirler alabileceğimizi tartıştık. Daha sonra konuyu sayın Kaymakamız Şükrü Görücü ilettik oda kendisi daha geniş kapsamlı bir toplantı yapmamızı istedi. Bizlerde Belediye Başkanımız Alper Taban'la görüşerek bugünkü toplantıyı gerçekleştirdik." diye konuştu.

İlçe sağlık Müdürü Dr. Enver Ünal ise, "Normalleşmenin ardından düğünlerinde başlamasıyla ilçemizde daha önce az olan vaka sayıları maalesef 2 katına çıktı. Şu anda İstanbul'daki pandeminin ilk dönemindeki oranı yakalamış durumdayız. Bunları sebebi ise yaptığımız araştırmalar neticesinde düğün, nişan, toplu yemek ve mevlitlerden kaynaklandığı belirledik. Bizler düğün salonlarıyla gereken toplantıları yaptık ve virüsle ilgili tedbirleri kendilerine söyledik. Şu anda koronavirüsün ilacı yok, 2020 yılında çıkacağı da gözükmüyor. Bunun için maske, temizlik ve sosyal mesafe kurallarına herkesin mutlaka uyması gerekiyor" dedi.

Belediye Başkanı Alper Taban ise, "Maske takma konusunda maalesef vatandaşlarımızın vurdum duymazlığı var. Her şey güzel giderken şuanda süreç olarak istemediğimiz bir yerdeyiz. İlçemizde son günlerde ciddi bir şekilde artışlar var. Herkesin dediği gibi bunların başında düğünler geliyor. Sağlık çalışanlarımız gece gündüze demeden bizler için mücadele ediyor. Bizlerde tedbirlerimizi alarak onlara destek olmak zorundayız. Bakın bir maske takmak bence hasta olup yatakta yatmaktan daha iyi. Sağlımızda daha önemli bir şey yok gördüğünüz gibi daha önce yasaklar vardı ama onlar kalktı dükkanlar tekrar açıldı ekonomi dönüyor ama bunların devam etmesi için birlikte hareket etmemiz lazım kurallara uyulması gerekiyor" dedi.

İlgili haber için tıklayın.

Babanın acı feryadı

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Say say say 03 Ağustos 2020 16:27 Süper lig oynandı ama alt ligler ve halı sahalar kapalı! İlginç. Devlet okulları açılacakmı taştışması yaşanırken özel okullar eğitime serbest! İlginç. Sahiller berbat kaynıyor, yatlarda partiler veriliyor,sokaklarda halaylar çekiliyor hala lütfen diyoruz,İlginç.Yasanın çıktığı ilk günden beri maske, mesafe ve dezanfektan kurallarına uyuyorum.Bu kadar serbestlik olunca insanlarda virüs yok olsa sıkı önlem alınır diye düşünüyor. Olurmu öyle saçmalık derdim hep ama şimdi valla mantıklı gelmiyo da değil.

İlgili Haberler