Vinç operatörü faciayı önlemiş

İzmir’in Çiğli ilçesinde, iki kişinin öldüğü, üç kişinin yaralandığı vinç kazasında hayatını kaybeden vinç operatörü Osman Top’un eşi Fahriye Top, şöyle konuştu: "İyi ki eşim vincin bomunu sol tarafa çevirmiş yoksa hemen karşıdaki apartman yerle bir olurdu. İşçilere bağırmış ‘Vinç devriliyor’ diye."

Vinç operatörü faciayı önlemiş
- A +

 

Dün saat 18.30 sıralarında, Evka 2 Semti Bülent Ecevit Caddesi üzerindeki 2 blok halinde biri 22 katlı biri 6 katlı inşaat alanında bulunan 70 metre uzunluğundaki kule vinç devrildi. Vinç operatörü Osman Top (55) ve demir ustası Şerafettin Esen (53) vincin altında kalarak hayatını kaybederken, işçiler Çetin Yılan (46), Mehmet Gürbüz (54) ve Doğan Aypayoğlu (62) da yaralanarak Karşıyaka Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

Polis ekiplerinin incelemesinin ardından Osman Top ve Şerafettin Esen’in cenazesi İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Adli Tıp’tan eşi Osman Top’un cenazesini alan Fahriye Top, ’’Kesinlikle ihmal var ama şuan çok erken. Çok ciddi bir ihmal olduğunu karşıdaki apartmanlar bile gözle görünür bir şekilde görmüş. İyi ki eşim vincin bomunu sol tarafa çevirmiş yoksa hemen karşıdaki apartman yerle bir olurdu. Son anda bomun yönünü değiştiriyor. İşçilere bağırmış ‘Vinç devriliyor’ diye. Yoksa büyük bir facia olurdu’’ dedi.

Osman Top’un bugün Evka 2 Semti Gültekin Camisinde ikindi namazının ardından kılınacak cenaze namazından sonra toprağa verileceği öğrenildi.

Yorum Ekle