Vicdansızlığın böylesi!

Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde yaşayan bir engelli vatandaşın evinin önünden tekerlekli sandalyesi çalındı.

Vicdansızlığın böylesi!
- A +

 

Çalıştığı maden ocağında birkaç yıl önce iş kazası geçiren 40 yaşındaki Maden Mühendisi Ali Doğan Işık, felç oldu. Tekerlekli sandalyeye mahkum olan Işık, Veteriner Hekimi olan ağabeyi Tugay Işık’ın iş yerinden akşam arabayla eve döndüğü sırada evin önünde bıraktığı sandalyenin yerinde olmadığını fark etti.

Tekerlekli sandalyenin evin kapısının önünden çalındığını anlayan Işık, durumu polise bildirdi.

15 DAKİKADA GÖZLE KAŞ ARASINDA KAYBOLMUŞ!

Olayla ilgili konuşan Işık, "Evime gittiğimde arabamdan tekerlekli sandalyeme binmek istedim. Ancak evin önünde olmadığı farkına vardım. Evdekilere sordum 15 dakika önce kapı dibine çıkarmışlar, ancak o sırada kaybolmuş. Sonuç itibariyle sandalye birileri tarafından alındı. Ne amaçla alındığını bilmiyorum. Belki ihtiyacı vardı aldı ya da maddi yönden değerlendirmek amaçlı aldı" ifadelerini kullandı.

SÖZLERİYLE HERKESİ DUYGULANDIRDI

Vatandaşların duyarlı olması gerektiğini vurgulayan yürüme engelli Işık, "Bu sandalye bizim herşeyimiz. Bizim bir yerden bir yere gidebilmemiz için en büyük etken bu sandalye. Bu sandalyenin kişiye hiçbir maddi yönden faydası olmayacaktır. Manevi yönden ihtiyacı olduysa benim için mutluluk verici olur. Helali hoş olsun, istediği gibi kullansın. İnsanlarımız bir şekilde engellilere karşı duyarlı olması gerekir. Duyarlı olmak zorundadır. Çünkü onların yaşam kısıtlılıkları var. Her zaman yardımcı olmalıyız. Mümkünse herkes biraz daha duyarlı olursa mutlu olurum" diye konuştu.

Kamera kayıtlarını inceleyen Malkara Polis Asayiş Büro ekipleri, hırsızların yakalanması için çalışma başlattı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler