“Vicdanen çok rahatız”

CHP Bursa İl Başkanı Zafer Yıldız, yeni Bursa milletvekilleriyle birlikte basın toplantısı düzenleyerek, CHP’ye güvenip oy veren 500 bin Bursalıya teşekkür etti.

“Vicdanen çok rahatız”
- A +

 

Aslıhan AYDIN - bursa.com

Ülkenin siyasal tarihinin en önemli seçimini geride bıraktıklarını belirten Yıldız, "CHP Genel Merkezi ve Bursa İl Başkanlığı olarak, emekten, insandan, barış ve demokrasiden yana bir kampanya yürüttük. Bizler vicdanen çok rahatız. Tüm örgüt ve adaylarımız seçim süresinde her yüreğe dokunmaya çalıştılar" dedi. Bu çabalarının karşılığını Bursa’da oy artışı ve oy yüzdelerinin yükselmesiyle gördüklerini söyleyen Yıldız, “Bir önceki seçime göre oyumuzu 80 bin, oy oranımızı da %3 artırdık. 6. milletvekilini de az farkla kaybetmekten dolayı üzgün ama Bursa’da CHP’ye güvenen 500 bin kişi olmasından dolayı da çok mutluyuz" diye konuştu.

TÜRKİYE KUTUPLAŞMAYA “HAYIR” DEDİ

Ülkede demokrasinin kazandığını ifade eden Yıldız, "Diktatörlük, başkanlık, otorite kaybetti, parlamenter demokrasi kazandı" dedi.

CHP Bursa İl Örgütü olarak partilerine güvenen, oylarıyla adaylara ve partiye sahip çıkan 500 bin seçmene teşekkür eden Yıldız, Bursalılara şöyle seslendi: "Bu çok anlamlı ve değerli tercihlerinizle Meclis’e gönderdiğiniz milletvekillerimizin, Bursa’yı en iyi şekilde temsil edeceklerinden hiç kuşkunuz olmasın. Bunun için yılmadan yorulmadan özveriyle çalışacağımıza CHP Bursa İl örgütü olarak söz veriyoruz. "

Yorum Ekle

İlgili Haberler