Vekilden otostoplu zam protestosu (ÖZEL HABER)

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Bursa’da toplu ulaşımı ve BUDO’ya sessiz sedasız gerçekleştirilen zammı otostop çekerek protesto etti.

Vekilden otostoplu zam protestosu (ÖZEL HABER)
- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, ucuz ulaşımın vatandaşların en temel haklardan biri olduğunu vurgulayarak, “Dar gelirliye bir avuç zam çok görülürken yerel yönetimlerin gözünün vatandaşların cebinde olduğunu görmek acı verici. Yerel yöneticilerin elini artık vatandaşın cebinden çeksin.  Bütçe açığının sorumlusu vatandaşlar değildir. Çok güç koşullarda, açlık sınırının altında yaşayan vatandaşlarımız maaşının yarısını ulaşıma ödememeli. Bu zammın bir an önce geri çekilmesini talep ediyoruz” dedi.

Dar gelirli vatandaşların toplu ulaşımdan en uygun koşullarda yararlanmasının gerekli olduğuna değinen Sarıbal, “Ulaşıma yapılan zamlardan önce reklam panolarında boy boy yerli vagon kullandık maliyetler yarıya düştü diye reklam yaparken, bu zammı düşen maliyetlere nasıl bağlayacak merak ediyorum. Bursa Büyükşehir Belediyesi’ndeki makam araçlarının masrafları nelerdir diye sormak istiyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy’u yukarıdaki sorulara cevap vermesi yönünde çağrıda bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler