Vatandaşlar dertlerini dermanları ile birlikte getiriyor

Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Beşevler Mahallesi Muhtarı Erol Yılmazer, Bursa.com’a yaptığı özel açıklamada, “Mahallemizde yaşayan vatandaşlarımız yaşadıkları sorunları çözümleri ile birlikte getiriyor” dedi.

- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Beşevler Mahallesi Muhtarı Erol Yılmazer, Bursa.com’a yaptığı özel açıklamada, “Mahallemizde yaşayan vatandaşlarımız yaşadıkları sorunları çözümleri ile birlikte getiriyor. Bu şekilde bilinçli vatandaşların oturduğu mahallede muhtarlık yapmak bana gurur veriyor” dedi. Erol Yılmazer, ilkokul ve lise ile ilgili mahallede sıkıntı yaşadıklarını ifade ederek, “Süleyman Cura İlkokulu mahallemize hizmet vermekte yeterli kalmıyor. Mahallemizde ilk, orta ve lise olarak ihtiyaç var. Mahalle sınırları içerisinde bir sağlık ocağı yok. Sebebi biz değiliz, belki Sağlık İl Müdürlüğü de değil ama bir çözüm üretilmesi gerekiyor. En yakın hizmet aldığımız aile hekimliği yeri 800 metre uzaklıktaki komşu mahallelerde. Bu duruma acil çözüm bekliyoruz” dedi.

ULAŞIMDA SIKINTIMIZ VAR

Ulaşım ile ilgili metroya yakın olmalarına rağmen Bilginler ve Beşevler caddelerinde sıkıntı yaşadıklarına vurgu yapan Yılmazer, “Metroya dikey ve paralel ulaşımda sıkıntı yaşıyoruz. 1-2 otobüs ilave ile bu sorunlar çözülebilir. En kısa zamanda ulaşım sorunlarımızın çözülmesini bekliyoruz” dedi.UEDAŞ ile ilgili sokak aydınlatmaları ve sokak direklerindeki baz istasyonlarıyla ilgili yaşadıkları sorunun isyan ettirdiğini Yılmazer, “UEDAŞ bazı konularda ellerinden geleni yapıyorlar ancak sokak lambalarının aydınlatmaları ve elektrik tellerinin yer altına alınma çalışmalarıyla ilgili artık bir çözüm bekliyoruz. Köylerde dahi elektrik hatları yer altına alınırken, günde binlerce aracın geçtiği Bilginler ve Beşevler caddelerinde hatlar hala yer altına alınmalı” diye konuştu. Muhtar Erol Yımazer son olarak, “Beşevler Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar adına mahallemizde yürütülen projelerde, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ