Vatan Şaşmaz Bursa'da

Oyuncu Vatan Şaşmaz, "Uluslararası Yed'i Velayet 7 Vilayet Kısa Film Festivali" kapsamında, yedi evliyanın yaşamını konu alan filmlerin çekimlerinin devam ettiği Bursa’da, uzun bir aradan sonra tekrar ''Ademin Kibri'' adlı film çekimi için kamera karşısına geçti.

Vatan Şaşmaz Bursa'da
- A +

 

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen festival, dünyanın 7 manevi mimarını beyaz perdeye taşıyor. 7 şehrin 7 velayetini, velisini tema alan festival, iki kategorideki yarışmalardan oluşuyor. Türkiye’de bir ilki geçtiğimiz yıl gerçekleştiren festival genç senaristlerin hayallerini beyaz perdede halk ile buluşturuyor.

Konuyla ilgili konuşan oyuncu Vatan Şaşmaz, Bursa'da bulunmaktan mutlu olduğunu dile getirerek, ''Uzun zaman sonra bir film projesi için kamera karşısına  geçtim. Bu sefer alışılmışın dışında kötü adam, kötü patronu oynuyorum. İşimizin adı oyunculuk. Bazen iyi bazen kötü devam edeceğiz rolümüzü yapmaya ama gerçek hayata hep iyi insan olmayı becerebiliyorsak ne mutlu bize.'' diye konuştu.

Filimin yapımcısı  Eda Sürmeli de yaptığı açıklamada, dizi oyuncuları Vatan Şaşmaz, Gürşen Eren, Kemal Erdurak gibi simaların bu filmlerde yer almasının kendisini çok mutlu ettiğini kaydetti.

Sürmeli, bu filmlerle Bursa'nın inanç turizmine katkı sağlamayı da hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler