Vali mevsimlik işçilerle iftar sofrasında

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Mustafakemalpaşa İlçesinin Koşuboğazı mahallesinde gerçekleşecek iftarda mevsimlik işçilerle bir araya geldi.

Vali mevsimlik işçilerle iftar sofrasında
- A +

 

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, ortalama bin kilometre uzaklıktan Bursa'ya gelen mevsimlik işçilerle iftar sofrasında bir araya geldi. Mustafakemalpaşa İlçesi, Koşuboğazı Mahallesinde gerçekleşecek iftar öncesi, Güllüce ve Çeltikçi mahallelerinde vatandaşlar ile bir araya gelen Vali Karaloğlu, kendisine eşlik eden Bursa’da ki Kurum Müdürleriyle, tespit ettiği sorunları birinci ağızdan çözüm getirmeye çalıştı.

Daha sonra Koşuboğazı mahallesindeki iftar programına geçen Vali Karaloğlu, mevsimlik işçilerle birlekte gelen çocuklara bir takım hediyeler takdim etti. Ramazan ayı vesilesi ile her akşam başka iftar sofrasında toplumun farklı kesimleriyle bir araya geldiğini ifade eden Karaloğlu, "Bu akşamda ortalama bin kilometre uzaktan, helal rızıklarını alın terleriyle kazanmak için gelerek, evlerini terk ederek çadır ortamında kalan siz tarım emekçileriyle iftar soframızı paylaşmak istedik. Geçtiğimiz ramazan ayında da yine çeşitli ilçelerimizde ki mevsimlik tarım işçilerimizle beraber iftar açmış ve sorunlarını dinlemiştik. Yine bu senede sizlerin sorunlarını aynı zamanda gidermek ve dertleşmek için buradayız. En kısa sürede elektrik ve bir takım sosyal ihtiyaçlardan kaynaklı olan sorunları gidermek için çalışacağız. İnşallah bu mübarek ay hatırına, İslam coğrafyasındaki kan ve gözyaşı en kısa sürede diner” dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler