Vali Bey'in Somalili mevkidaşı!

Somali Bay Vilayeti Valisi Abdi Aden Hosow'u konuk eden Bursa Valisi Münir Karaloğlu "Dünyanın çeşitli bölgelerinden 'Ulu Şehrimize' olan bu ilgi, bizleri çok mutlu ediyor" dedi.

Vali Bey'in Somalili mevkidaşı!
- A +

 

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Somali Bay Vilayeti Valisi Abdi Aden Hosow'u Çarşamba Valilik binasında bulunan makamında misafir etti.
Konuk Vali Hosow'un, 'Valilik Şeref Defterini' imzalamasıyla başlayan ziyarette konuşan Vali Karaloğlu "Öncelikle bugün öğleden önce vefat haberiyle çok üzüldüğümüz, Gürsu Belediye Başkanımıza Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileyerek konuşmama başlamak istiyorum. Sayın Valimiz Hosow'a Bursa'mıza hoş geldiniz diyorum. Dünyanın çeşitli bölgelerinden 'Ulu Şehrimize' olan bu ilgi, bizleri çok mutlu ediyor. Umarım bu ziyaret ikili ilişkilerin artarak devam etmesini sağlar. Ben kendisine bu nazik ziyareti için bir kez daha teşekkür ediyorum" dedi.

Konuşmasına, Gürsu Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız'ın vefatından dolayı duyduğu üzüntü ve başsağlığı dilekleriyle başlayan  Somali Valisi Hosow da "Açıkçası Bursa'nın bu kadar güzel bir yer olduğunu bilmiyordum. En kısa zamanda ailemle tatil amacıyla da Bursa'ya gelmeyi düşünüyorum" dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler