"Vakıfların dinamiklerine ülke ve millet olarak ihtiyacımız var"

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, vakıfların dinamiklerine ülke ve millet olarak ihtiyaçlarının bulunduğunu söyledi.

"Vakıfların dinamiklerine ülke ve millet olarak ihtiyacımız var"
- A +

 

Cumhuriyet Caddesi'ndeki esnaflar ile görüştükten sonra Şefkat ve Merhamet Vakfı'nı ziyaret eden Müezzinoğlu, burada yaptığı konuşmada, vakıf üyeleriyle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İnsanın madden ve manen anlamlı bir varlık olduğunu söyleyen Müezzinoğlu, "İnsanın manevi ve manevi bütünlüğüyle yarınları planlayabilmek ve maddi manevi yönüne hitap eden anlayışların gelişmesini, nesillerimize sahip çıkmasını arzu ediyoruz" dedi.

Müezzinoğlu, gelecek nesiller için "şefkat" ve "merhamet" kelimelerinin çok değerli anlamlar içerdiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

"Vakıfların dinamiklerine ülke ve millet olarak ihtiyacımız var. Biz zaten vakıf medeniyetinin oluştuğu topraklardayız. O nedenle insanı, canlıyı, yaratılmışı merkeze alan bir anlayışla gelecek nesillerin daha şefkatli, merhametli, insani ve İslami bir boyutla yarınlara taşınması, milletçe tarihi geçmişimizden tarihi geleceğe taşımamız gereken bir görev ve sorumluluğumuzdur."

Tıp dilinde sağlıklı insanın "ruhen ve fiziken sağlıklı olma" şeklinde, İslam inancında da "manen ve madden sağlıklı olma" şeklinde tarif edildiğini aktaran Müezzinoğlu, şöyle konuştu:

"Bu yaşam felsefesini ve inancını inşallah nesillerimize ne kadar güçlü yansıtabilirsek, insanımızın tarihi geçmişteki medeniyet dinamiklerini kazandırmış oluruz. İnsanlığın da ihtiyacı olan bir süreci medeniyet olarak zenginleştirmek için hizmet edenlerden Rabbim razı olsun. Bizlere de Rabbim ülkemiz, milletimiz ve insanlarımız adına üstlendiğimiz sorumlulukların hakkını ve hesabını verebilmeyi nasip etsin."

Yorum Ekle

İlgili Haberler