sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Üzülmez "Serdar takımı sahiplendi"

TFF 1’inci Lig’in 18’inci haftasında 19 Ocak Pazar günü sahasında Fatih Karagümrük’ü ağırlayacak olan Bursaspor’da bu maçın hazırlıkları Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde devam ederken, teknik direktör İbrahim Üzülmez açıklamalarda bulundu.

Üzülmez "Serdar takımı sahiplendi"
- A +

 

Hedefler doğrultusunda iyi bir kamp dönemi geçirdiklerini kaydeden deneyimli teknik adam, takımın ortaya koyduğu istek ve azmin gayet iyi olduğunu, genç oyuncularla tecrübeli oyuncuların kaynaşması açısından da kampın iyi geçtiğini dile getirdi.

"OYUNCULARIMA TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Camianın beklentileri olduğunu ve oyuncularıyla da sık sık bunu konuştuğunu söyleyen İbrahim Üzülmez, “Bu çalışmaların meyvelerini almak istiyoruz. Bursaspor’u sağlıklı bir şekilde limana yanaştırmak istiyoruz. Oyuncularıma çok teşekkür ediyorum, bu süre içerisinde ellerinden gelen gayreti gösterdiler, hem saha içi hem de saha dışı davranışlarıyla. Hazırlık maçlarında sonuç önemli değildir benim için, oynanan oyunu daha çok önemsiyorum. Maçlara da baktığımız zaman saha içerisinde oyuncularımız, uygulamak istediğimiz sistemi yerine getirmeye çalışıyor. Eksiklerimiz var, kalan süre içerisinde bunu giderip Fatih Karagümrük maçına hazır olmak istiyoruz” dedi.

"SERDAR ÖZKAN TAKIMI SAHİPLENMEYE BAŞLADI"

Bursaspor’un devre arasındaki transferi Serdar Özkan’ın son durumuna ilişkin bilgiler veren tecrübeli çalıştırıcı, Fatih Karagümrük maçına yetişmesine dair “Serdar Özkan ile ilgili prosedürler var. Serdar Özkan istediğim ve beğendiğim bir oyuncu. Şu anda da aramızda, o da çalışmalara başladı. Ben saha içerisine daha çok iletişim halinde kalmaya çalışıyorum. Olumsuz bir tabloya karşı Serdar oynamayacak, onun yerine görev alacak arkadaşlarımız olacaktır. Bu süre içerisinde Serdar’ın da lisansını çıkartabilirsek, o da aramızda olacak. Rekabet içerisine girmesini isterim, bu lig zor bir lig. O da aramıza iştahlı katıldı, takımı sahiplenmeye başladı. Maçta aramızda olmasını isterim” diye konuştu.

"POTANSİYELİMİZİ ORTAYA ÇIKARMAYA BAŞLADIK"

Aslolan Bursaspor olacağını dile getiren Üzülmez, “Burada aslolan Bursaspor’dur. Yerli ya da yabancı, buraya gelecek oyuncunun bana, camiaya destek vermesi gerekiyor. Zaman zaman eleştirilerin dozunu artırıyoruz, kötüysek eleştiriye varım ama bazen camianın dinamiklerini harekete geçirmek için size de ihtiyacımız var. Burada aile ortamı oluşturmaya çalışıyorum bunu oluşturursak inanıyorum ki başarı, Bursaspor’un da ihtiyacı var. Hem taraftar, hem basın, hem camia kenetlenmemiz gerekiyor. Ben herkese adım atmaya, el uzatmaya hazırım. Aslolan Bursaspor’dur. Bursaspor camiasının başarılı olmakla ilgili herkesin bize adım atmasını istiyorum. Potansiyelimizi Hatayspor maçında ortaya çıkarmaya başladık. Takım lig liderine karşı saha içerisinde doğru pozisyon alan, pozisyonlar bulan takımdı. Burada önemli olan samimiyettir, bunu anlatmaya çalışıyoruz. 25 kişi ile kadro yapıyorsunuz, 11 kişi sahaya çıkıyor ama önemli olan diğer oyuncuları da mutlu edebilmektir. Biz onları mutlu edeceğiz, sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum çünkü ortada bir samimiyet var” dedi.

"ÖMER ERDOĞAN, FATİH KARAGÜMRÜK'E RENK KATACAKTIR"

Bursaspor’un efsane kaptanlarından Ömer Erdoğan’ın, Fatih Karagümrük’ün başında rakip olacağına dair de düşüncelerini paylaşan Üzülmez, “Ömer Erdoğan hocamıza da hayırlı olsun, onların içinde de heyecan olacaktır, şampiyon oldukları camiaya kendilerini kanıtlamak için coşkulu geleceklerdir. Buna hazırlıklıyız, bu ligin tecrübesine sahibim. Hocamıza benden sonraki maçlarda başarılar diliyorum. Futbol geçmişi temiz, karakterli bir oyuncuydu. Fatih Karagümrük’e de renk katacaktır. Pazar günü iyi bir maç izleteceğimizi düşünüyorum” diye konuştu.

Son olarak Bursaspor’un büyük bir camia olduğunu ve hedefinin her zaman liderlik olduğunun altını çizen Üzülmez, bu ligde 3-4 maçı üst üste kazandıklarında sıralamada yukarılarda olacaklarını bildiklerini ve Bursaspor’u şampiyon yapmak için gelen teklifi kabul ettiğini belirtti.

Öte yandan hazırlıklarına devam eden Bursaspor’da sağ arka adalesinde darbeye bağlı ödem oluşan Mamadou Diarra’nın Cuma gününe kadar tedavisinin süreceği ve kararın teknik heyet tarafından verileceği belirtildi.

 

Yorum Ekle

İlgili Haberler