Üzerinden 18 kurşun çıktı!

Sultangazi'de intihar eden arkadaşının ailesine taziye ziyaretine giden Umut Laçin (35), çapraz ateşe tutularak öldürüldü. Vücudundan 18 kurşun çıkarılan Umut Laçin'in katil zanlısı oldukları iddia edilen 2 kişi polis tarafından Bahçelievler'de düzenlenen operasyonla yakalandı.

Üzerinden 18 kurşun çıktı!
- A +

 

Sultangazi, 50.yıl mahallesi, 2084 sokak üzerinde 28 Haziran 2015 tarihinde meydana gelen olayda Umut Laçin, sokakta uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Olay sırasında Umut Laçin'in yanında bulunan Muhittin Gidiş (22) de yaralandı. Yapılan soruşturmada Umut Laçin'in, intihar eden bir arkadaşının ailesine taziye ziyareti için Sultangazi'ye geldiğini burada daha önceden kavgalı olduğu 2 kişi tarafından çapraz ateşe tutulduğu tespit edildi.

Polis olayı gerçekleştirdikleri belirlenen Sedat A.(27) ile Cihan F.(24)'nin peşine düştü. Şüphellerin olaydan sonra Bahçelievler'de bir arkadaşlarının evinde saklandığı belirlendi. Önceki gün sabaha karşı yapılan baskında Sedat A., ve Cihan F., gözaltına alınarak cinayet büro amirliğine getirildi. Polis soruşturması sonucunda Sedat A., ile Cihan F.'nin daha önceden Umut Laçin'le uzun süredir kavgalı olduklarını üçlü arasında bir çok kez karşılıklı yaralama olayları gerçekleştiğini tespit etti. Şüphelilerden Sedat A.'nın daha önceden uyuşturucu madde bulundurmak, yaralama, ruhsatsız silah bulundurmak, mühür sökmek suçlarından polise geliş kaydı bulunduğu öğrenildi. Diğer şüpheli Cihan F.'nin ise uyuşturucu madde ve görevli memura mukavemet suçlarından polise geliş kayıtları olduğu belirtildi.

Poliste işlemleri tamamlanan şüpheliler çıkarıldıkları adliyede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler