Uyanık kahvecilerin akılalmaz oyunu

Erzurum'da, bazı uyanık kahvehane işletmecilerinin, demli çayları açık gösterdiği gerekçesiyle sokak lambalarının sigortalarını attırıp şehri zaman zaman karanlığa mahkûm ettikleri ortaya çıktı

Uyanık kahvecilerin akılalmaz oyunu
- A +

 

Erzurum'da son dönemde bazı ara sokaklar sık sık karanlığa gömülmeye başladı. Şikâyetlerin artması üzerine araştırma yapan elektrik dağıtım şirketi, herhangi bir arıza olmamasına rağmen sokak lambalarının yanmadığını belirledi. Araştırmayı genişleten şirket, kahvecilerin, sokak lambaları, demli çayı açık gibi gösterdiği için lambalarının sigortalarını attırdıklarını tespit etti. Merkezi Erzurum'da bulunan ve Doğu'da 7 ile elektrik dağıtım hizmeti veren ARAS EDAŞ Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Yaşar, "Bazı bölgelerde sokaklarda aydınlatma lambalarının yanmadığı yönünde şikâyetler aldık. En son Muratpaşa mahallesinde bazı ara sokakların karanlığa gömüldüğü ihbarı geldi. Araştırdık bölgelerde arıza bulamadık. İnceleme yapınca, yanmayan sokak lambalarının genellikle kahvehanelerin bulunduğu yerlerde olduğunu gördük" dedi.

'DEMLİ ÇAYI AÇIK GÖSTERİYOR'
Bunun üzerine ekiplerin, bazı lambaların sigortalarının bilinçli olarak attırıldığını belirlediklerini anlatan Yaşar, "Yaptığımız araştırmada, kahvehane işleten esnaflar, çayın rengini açık gösterdiği gerekçesiyle sokak lambalarının sigortalarını attırdıklarını itiraf ettiler. Loş ışık altında içilen demli çay, açık çay gibi görünüyormuş. Müşterilerden sürekli 'açık çay veriyorsunuz' diye şikâyet alıyorlarmış. Müşteri kaybettikleri için böyle bir yönteme başvurmuşlar. Böyle ilginç sıkıntılarla karşılaşıyoruz. Artık o bölgelere nöbetçi ekipler görevlendirdik. Ne yazık ki bu tür olaylarla karşılaşıyoruz" dedi. Yaşar, esnaflara şimdilik ceza kesilmediğini, aynı durumun tekrarlanması halinde ceza kesilmesi için girişimlerde bulunulacağını söyledi.

Yorum Ekle