UÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yüce," Suriye kanayan bir yara"

 Uludağ Üniversitesi (UÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yüce, Suriye’de yaşanan gelişmelerin ne zaman ve ne nasıl sonuçlanacağına dair kimsenin herhangi bir fikrinin bulunmadığını belirterek, "Hangi sebeple olursa olsun, maalesef şu anda Suriye kanayan bir yara" ifadesini kullandı.

UÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yüce," Suriye kanayan bir yara"
- A +

 

Uludağ Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yüce, Suriye’de yaşanan gelişmelerin ne zaman ne nasıl sonuçlanacağına dair hiç kimsenin herhangi bir fikrinin olmadığına işaret ederek, “Hangi sebeple olursa olsun, maalesef şu anda Suriye kanayan bir yara. Bu yaranın ne zaman iyileşeceği, sonunda ne olacağı büyük bir merak konusu” dedi.
Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nün düzenlediği VII. Uluslararası İlişkiler Konferansı’nın ikinci gününde ‘Suriye’ konusu ele alındı. Başkanlığını Uludağ Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yüce’nin gerçekleştirdiği oturumda, Suriye ve komşu ülkelerle ilişkileri ele alındı. Yüce, Türk insanının kendi meselesinden çok dünya meselelerine meraklı olduğunu söyledi. Bu sebeple dünya genelinde olup bitenlerin Türkler tarafından yakından takip edildiğini vurgulayan Yüce şöyle konuştu:
“Sınır komşumuz olan Suriye, tarihte bugüne kadar bizim için de önemli bir yer tutmuştur. Türkiye’nin Suriye ile olan son dönemdeki ilişkileri, bizim politikalarımızın da ana eksenine oturmasına sebep oldu. Gerek ulusal, gerek uluslararası gerekse de halk arasında sürekli tartışılan bir konu oldu. Hangi sebeple olursa olsun, şuanda maalesef Suriye kanayan bir yara. Bu yaranın ne zaman iyileşeceği, sonunda ne olacağı büyük bir merak konusu. Hepimiz bunu yaşayarak göreceğiz. Bugünkü konularımız ve konuşmacılarımız büyük önem taşıyor. Yapılacak sunumların, bizleri Suriye ve yaşanan durumlar hakkında aydınlatacağına inanıyorum.”
Açılış konuşmasının ardından Doç. Dr. Mehmet Dalar, Doç. Dr. Ferhat Pirinççi, Yard. Doç. Dr. Yasin Atlıoğlu, Yard. Doç. Halil Akman ve Dr. OmarKouch tebliğ sundu.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ