Üniversiteli kızın acı sonu

Adana'da Çukurova Üniversitesi'nde eğitim gören 20 yaşındaki genç kız, kaldığı yurtta ölü bulundu.

Üniversiteli kızın acı sonu
- A +

 

Fevzi Çakmak Kız Yurdu'nda kalan Çukurova Üniversitesi Anestezi Bölümü öğrencisi Büşra Nur Uysal (20), 22 Mayıs 2015 günü arkadaşlarının yanında bayıldı. Uysal, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Tedavisinden sonra taburcu edilen Uysal, 23 Mayıs 2015 akşamı arkadaşlarıyla buluştuktan sonra saat 23.30'da yurda giriş yaparak 102 no'lu odasına geçti. Bu arada arkadaşı Pakize Özge Gençtürk, 1 gün önce bayılan genç kızı kontrol etmek için odasına girdi. Gençtürk, odaya girdiğinde Uysal'ı yatağında hareketsiz halde buldu. Olay yerine gelensağlık ekipleri genç kızın hayatını kaybettiğini belirledi. Uysal'ın cenazesi, otopsi yapılmak üzere adli tıp kurumu morguna kaldırıldı. 

1,5 YIL ÖNCE KALP RAHATSIZLIĞI GEÇİRDİ

Öte yandan, Büşra Nur Uysal'ın 2 yıl önce geçirdiği kalp rahatsızlığı nedeniyle ilaç kullandığı öğrenildi. 22 Mayıs'ta hastaneye giden genç kıza "demir eksikliği anemisi" teşhisi konulduğu ve bu hastalığı nedeniyle de ilaç kullandığı belirtildi.

Üniversiteli genç kızın kalp krizi sonrası mı, yoksa farklı bir nedenle mi hayatını kaybettiği otopsi raporuyla ortaya çıkacak.

Yorum Ekle

İlgili Haberler