Üniversite öğrencilerine 950 lira maaş

O ilde okuyan öğrencilere maaş müjdesi! Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde okuyan ve zorunlu staj yapacak olan öğrencilere 950 lira maaş verilecek. 

Üniversite öğrencilerine 950 lira maaş
- A +

 

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) ile Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında, iş yerlerinde zorunlu staj yapan öğrencilere 950 lira destek verilmesine ilişkin protokol imzalandı.

Rektör Prof. Dr. Mansur Harmandar, “Protokol, üniversitemizde 156 bölüm ve programda, 12 meslek yüksekokulu ve 4 fakültede, 17.295 öğrenciyi kapsıyor. Protokol kapsamında il müdürlüğü, iş yerlerinde staj yapan öğrencilerimize ayda 950 lira destek yapacak” dedi. KURS VE KREDİLERE DEVAM Protokole göre öğrencilerin stajları sırasında burs ve kredilerinde herhangi kesinti yapılmayacak.

Bu yıl hayata geçecek uygulamada öğrenciler, bir işyerinde günde en az 5, en çok 8 saat, haftada 6 gün çalışacaklar. İşverenler ise sanayide 40, diğer sektörlerde 30 ay boşunca çalıştırdıkları stajyer için SGK’ya yüzde 19 katılım payı ödemeyecekler. Böylece aylık ödemeleri 200 TL azalacak.

Yorum Ekle