Umuda yolculuk Bodrum'da son buldu

10 Afgan kaçağın 12 bin dolar vererek çıktıkları umuda yolculuk Bodrum'da son buldu.

Umuda yolculuk Bodrum'da son buldu
- A +

 

Bodrum'dan yasadışı yollarla yurtdışına çıkmaya çalışan 10 Afgan kaçak, toplam 12 bin dolara anlaşıp paranın da yarısını peşin verdiği kaptan tarafından kandırıldı.

Sabaha kadar aralıklarla süren yağmura rağmen plajdan bir an olsun ayrılmayarak binecekleri hız teknesini bekleyen kaçaklar, bölgede bulunanların ihbarı üzerine jandarma ekipleri tarafından yakaladı.

İlçe Jandarma Komutanlığı’na götürülen Kaçaklar işlemlerinin ardından Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Büro Amirliği’ne teslim edildi. Polis, kaçakları kandırdığı öne sürülen kaptanın yakalanması için çalışma başlattı.

Kaçaklardan 34 yaşındaki Wajal Hakmaha, iki hafta önce Türkiye’ye Suriye üzerinden geldiklerini belirterek, "Üç gün önce Bodrum’a geldik. Buradan geçebileceğimizi söyleyen organizatörle 10 kişi karşılığı 12 bin dolara anlaştık. Diğer kaçaklar ona 'Reis’ diyorlardı. Paranın yarısını verdik. Yarısını da tekneye binerken verecektik. Botla geçebileceğimizi söylediler. Ama botlarda yaşanan ölümleri duymuştuk, vazgeçtik. Zaten iki gündür denizde rüzgar vardı. Ama sekiz saat burada tekneyi bekleyince dolandırıldığımızı anladık" dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler