evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma evden eve nakliyatUludağ Üniversitesi’nde mezuniyet coşkusu

Bursa Uludağ Üniversitesi’nde Hukuk ve Eğitim Fakültelerinde 2014-2015 eğitim öğretim yılı mezuniyet törenleri sürüyor. Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde gerçekleşen törende 98 Hukuk Fakültesi öğrencisi ile bin 400 eğitim fakültesi öğrencisi kep atmanın mutluluğunu yaşadı.

Uludağ Üniversitesi’nde mezuniyet coşkusu
- A +

 

Hukuk Fakültesi mezuniyet töreninde konuşan Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, “Rektör olarak katıldığım bu ilk mezuniyet töreninde öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik ediyorum. Yarının hâkim ve savcılarının verecekleri kararda duygularına göre değil, önlerindeki kanunlara göre hareket edeceklerine inancım tamdır. Vicdanınızın sesini dinleyeceğinize inanıyorum.” dedi.

2007 yılında ilk öğrencilerini alan ve yaklaşık 700 öğrencinin öğrenim gördüğü Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesinin kalite çıtasını sürekli yükselttiğini belirten Rektör Ulcay mezunlara, “İnanıyorum ki sizler üniversitemizin ve fakültemizin seçkin mezunları olarak demokrasi, adalet, özgürlük ve eşitlik kavramlarının hayatımızın her alanına yerleşmesinde öncü olacaksınız” şeklinde konuştu.

Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Doğan Şenyüz ise, üniversitenin en genç fakültesi olarak verdikleri mezunlarla büyük bir mutluluk yaşadıklarını söyledi. UÜ Hukuk Fakültesi’ndeki eğitimini başarıyla tamamlayan öğrencilerden Vildan Helvacı Bölüm 1.’si olurken, 2. sırayı Büşra Şemsek, 3.’lük derecesini ise Merve Okumuş aldı.

EĞİTİM ORDUSUNA BİN 400 YENİ NEFER

Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi de 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında 16 bölümde bin 400’e yakın mezun verdi. Nilüfer Spor Kompleksi’nde gerçekleşen mezuniyet törenine mezun öğrenci ve aileleri ile birlikte Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, ve akademik kadro da katıldı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler