Ulu Şehir'de üretim paşalar gibi

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Mustafakemalpaşa’da bulunan Paşalar mahallesi ‘Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin yeni süt ürünleri fabrikasının açılış törenine katıldı.

Ulu Şehir'de üretim paşalar gibi
- A +

 

Ulu Şehir’de üretim adına kim bir tuğla koysa, her zaman yanında olan ve destek veren Vali Karaloğlu, açılışta yaptığı konuşmada: “ Bugün hepimizin mutlu olduğu sevindiği bir açılıştayız. Özellikle kırsal, tarımsal kalkınmayı teşvik eden kooperatiflerin, ülkemizde çok güzel örnekleri var. Kırsalda ki vatandaşlarımızın bireysel olarak yapamadıklarını, toplu olarak kolektif bir akılla yönetmeleri ve daha büyük bir kazanç elde etmeleri hedefleniyordu. İşte buna en güzel örneklerden bir tanesi de Paşalar mahallemizde ki bu tesis. Öyle ki bu tesisin kurulmasında bir öğretmenin eli var, alın teri var, yol göstermesi var. Bu emeği gösteren o dönemde ki köylüye ön ayak olan Ahmet hocamın ellerinden öpüyorum.

DEMOKRASİNİN EN KÜÇÜK ŞUBELERİ

Aynı zamanda bu kooperatiflerin en önemli özelliklerinden birisi de kendi başkanlarını kendilerinin seçmeleri, bu yüzden beklide demokrasinin en küçük şubeleri onlar. Demokrasinin tabana yayılmasını sağlayan çok önemli araçlar. Onun içinde biz bu gibi şirin yerlerimizde ki kırsal kalkınma kooperatiflerimizi çok önemsiyoruz. Ben başta Başkan olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından tesisi gezen Vali Karaloğlu, tesis çalışanlarıyla bir süre sohbet etti.     

  

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ