Ulcay, öğrencilerle iftar yaptı

Uludağ Üniversitesi’nde Ramazan ayı boyunca kurulan iftar sofralarına destek veren hayırseverler, Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay’ın ev sahipliğinde iftarlarını öğrenci ve hasta yakınlarıyla birlikte açtı.

Ulcay, öğrencilerle iftar yaptı
- A +

 

Uludağ Üniversitesi’nde Ramazanın ilk gününden başlayarak günde yaklaşık 2 bin kişiyi buluşturmaya devam eden organizasyonda öğrencilere ve üniversite hastanesinde yatan hasta yakınlarına ücretsiz iftar veriliyor. Sponsor olan kuruluşların ve işadamlarının katkısıyla, Uludağ Üniversitesi Güçlendirme Vakfı tarafından organize edilen iftarlara öğrenciler ve kampüste iftar açmak durumunda kalan hasta yakınları büyük ilgi gösteriyor.
Üniversitenin 40. Kuruluş yılını kutladıklarını söyleyen Uludağ Üniversitesi Rektörü ve Uludağ Üniversitesi Güçlendirme Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ulcay, “Üniversitemizde hem inancımızın gereği hem de kültürümüzün bir parçası olan iftar sofralarımızı öğrencilerle birlikte paylaşmak, öğrencilere böyle bir imkan sunmak, rektör olarak benim görevlerimden biri diye düşündüm. Bunu hem yönetici arkadaşlarımla hem de vakıf yönetimiyle görüştükten sonra bu işi organize ederek, Bursa’daki önde gelen iş dünyası kuruluşlarımız, belediyelerimiz ve iş adamlarımızın destekleriyle bu yemekleri vermeye devam ediyoruz. Ramazan boyunca da vermeye devam edeceğiz. Nasip olursa gelecek Ramazan’da bugünkünden daha da güzel bir ortam oluşturup bu iftar programlarını yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Ulcay'ın yemeğini, sıraya girerek, kendisinin alması dikkat çekti. Öğrenciler de iftar sofralarında Rektörü görmenin şaşkınlığını ve sevincini yaşarken, üniversite tercihi yapma aşamasındaki bir öğrenci çoğu kişinin böyle bir imkan bulamayacağını ve çok şanslı olduğunu düşündüğünü söylerken, “Buraya tercih için fikir almaya geldim. Rektörümüz sağolsun çok yardımcı oldu. Artık Uludağ Üniversitesi’ni yazmayı düşünüyorum” diye konuştu.
Bunun üzerine Ulcay, “Biz yarın ve öbür gün de buradayız. Üniversitemizden bilgi almak isteyen öğrencilerimiz gelip beni bulabilirler arabayla bir tur attıracağım akşam yemeğini de beraber yiyeceğiz” dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler