Ulaşımda sıkıntı yaşıyoruz!

Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Ahmet Yesevi Mahallesi Muhtarı Bülent Çakla, Bursa.com’a yaptığı açıklamada, “Nilüfer İlçesisi'nin en küçük yerleşim alanlarından biri olan mahellemizde en büyük sıkıntımız ulaşımda yaşadığımız sıkıntılar”diye konuştu.

- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Ahmet Yesevi Mahallesi Muhtarı Bülent Çakla, Bursa.com’a yaptığı açıklamada, “Mudanya yolu üzerinden mahallemize girişin olduğu kavşak kapandı. Bundan dolayı Nilüfer İlçesisi'nin en küçük yerleşim alanlarından biri olan mahellemizde en büyük sıkıntımız ulaşımda yaşadığımız sıkıntılar yaşıyoruz. Bizim mahallemize çıkış var ama giriş yok”diye konuştu.

Sağlık ve eğitim konularında  hiç bir sorun yaşamadıklarını belirten Ahmet Yesevi Mahallesi Muhtarı Bülent Çakla, "Mahallemizde hekimizim ve okulumuz var. Bu konuda hiç bir sıkıntımız yok" dedi. UEDAŞ ile konularda mahalleli olarak sorun yaşadıklarını bu konuyu defalarca yetkililere iletmelerine rağmen hiç bir sonuç alamadıklarını belirten muhtar Bülent Çakla, "Mahallemizde esen en ufak bir rüzgarda elektriklerimiz kesiliyor. Elektrik tellerinin bir an önce yer altına alınmasını istiyoruz" dedi.

Mahalle genelinde park ve bahçeler konusunda sıkıntı yaşadıklarını söyleyen muhtar Bülent Çakla, "Mahalle genelinde vatandaşlarımızın zaman geçirebileceği park ve bahçelerimiz yok. Bu konuyla ilgigi gerekli girişimlerde bulunduk. İnanıyorum ki en kısa sürede mahallemize yakışır park ve bahçeler yapılacaktır" dedi. Nilüfer İlçesi'nin en küçük mahallelerinden biri olan Yesevi Mahallesi Muhtarı Bülent Çakla altyapı ve kanalizasyonlarda sıkıntılar yaşadıklarına değinerek, "Altyapı ve kanalisazyonlarımız en ufak bir yağmurda dolup taşıyor. Alt yapımızın elden geçirelerek iyileştirilmesini istiyoruz" diye konuştu. Mahalle genelinde yaşanan ufak tefek sorunları Nilüfer Belediyesi'ne ilettiklerinde bir kaç gün içerisinde çözüme kavuşturulduğunu söyleyen muhtar, "Mahallemizde yürütülen projelerde, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ