Ukrayna'da petrol deposunda çıkan yangında 4 kişi öldü

Ukrayna'nın başkenti Kiev yakınlarındaki içinde 14 bin ton petrol bulunan depoda çıkan yangında 3'ü itfaiyeci 4 kişi öldü. Yangını söndürme çalışmaları sürüyor.  

Ukrayna'da petrol deposunda çıkan yangında 4 kişi öldü
- A +

 

Ukrayna'nın başkenti Kiev yakınlarındaki petrol deposunda çıkan yangında 4 kişi öldü.

Ukrayna İçişleri Bakanlığı Basın Sözcüsü Artem Şevçenko, yaptığı açıklamada, depoda çıkan yangını söndürme çalışmaları sırasında haber alınamayan 3 itfaiyecinin cesetlerine ulaşıldığını belirtti. Şevçenko, söz konusu itfaiyecilerin cesetlerinin depoya yakın bölgede bulunduğunu ifade etti.

Yangının meydana geldiği petrol deposunda dün geceden beri söndürme çalışmaları sürerken, güvenlik nedeniyle olay yerinin yakınında bulunan köylerde yaşayanlar tahliye edildi. Yangının ardından depoya yakın bir mesafede bulunan askeri birlikteki mühimmatlar güvenlikli bir bölgeye nakledildi, birlikteki askeri araç ve teçhizatlar da olası bir yangına karşı tahliye edilmek için hazır hale getirildi.

Yangınla ilgili olarak Acil Durumlar Servisi Başkanı Nikolay Çeçetkin başkanlığında bir hükümet komisyonu oluşturuldu. Yangın söndürme çalışmalarında itfaiye ekiplerinin yanı sıra milli muhafız birliği ve çevre şehirlerden çağrılan itfaiye ekipleri de yer alıyor. Resmi makamlar yanan depoda 14 bin ton petrol bulunduğunu açıkladı. 

Daha önce Ukrayna makamlarınca yapılan açıklamada, yangın çıkan petrol deposunda meydana gelen patlama sonucunda bir kişinin yaşamını yitirdiği, 14 kişinin yaralandığı, 3 itfaiyeciden ise haber alınamadığı bildirilmişti.

Yorum Ekle

İlgili Haberler