UİB'den 'Devlet Yardımları' semineri

Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) tarafından ‘Devlet Yardımları’ konulu eğitim semineri düzenlendi.

UİB'den 'Devlet Yardımları' semineri
- A +

 

UİB Konferans Salonu’ndaki seminerde Faveo Danışmanlık’tan Yatırım Teşvik Danışmanı Türker Duran tarafından KOSGEB destekleri hakkında bilgiler verildi. UİB üyesi firmaların temsilcilerinin yoğun katılımıyla yapılan seminerde konuşan Duran, KOSGEB tarafından birçok hibenin verildiğine dikkati çekti.

Duran, “KOSGEB’in birçok imkanı var ama seminerimizi biz sadece iki başlık altında topladık. İkinci fazda ihracata yönelik devlet desteklerinden bahsedeceğiz. Burada da Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü’nün Pazar araştırmasına yönelik verilen destekleri anlattık.” dedi.

KOSGEB’in, yurtdışı Pazar araştırmalarına yönelik olarak işletme başına 7 bin 500 dolarlık seyahat desteği verdiğini söyleyen Duran, “İşletmelerin 10 sefer 75 bin dolara kadar destek alabilme imkânı var. Buna benzer olarak yurtdışında ofis açabilmeye destek de veriliyor. E-ticaret sitelerine üyelikten tutun yurtdışında ofis açmaya kadar birçok destek veriliyor. Bunlardan faydalanabilme koşullarını bugün UİB üyelerine anlattık.” diye konuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler