Üçüz mutluluğu 11 ay sürdü!

Gaziantep'te yaşayan Aslan çiftinin 11 ay önce dünyaya gelen tek yumurta üçüzlerinden Şükrü ve Osman'a kısa aralıklarla lösemi teşhisi konuldu.

Üçüz mutluluğu 11 ay sürdü!
- A +

 

Cafer'de de hastalık belirtileri görüldü. Aile çocuklarına uygun iliğin bulunması için destek bekliyor.
Şehitkamil ilçesinde yaşayan, Sudenaz (8) ve Busenaz (5) adında iki kızı bulunan Mahmut ve Canan Aslan çiftinin geçen yıl Haziran ayında üçüz çocukları dünyaya geldi.

Maddi imkansızlıklar nedeniyle yardımlarla çocuklarına bakabilen aile, dört ay önce üçüzlerden Osman'ın havale geçirmesinin ardından kötü haberi aldı. Yapılan tetkikler sonucu Osman'a lösemi teşhisi konuldu. Üçüzlerden Şükrü'ye de kısa süre sonra aynı teşhis konuldu. Yapılan tetkiklerde Cafer'de de hastalık belirtilerine rastlandı.

Osman ve Şükrü'yü daha iyi tedavi şansı bulabilmeleri umuduyla Ankara'ya götüren inşaat işçisi baba Mahmut Aslan, iki çocuğunun tedavisinin Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde sürdüğünü söyledi.
Aslan, ilk aşamada aile bireylerinden alınan kan örnekleri ile Cafer'in örneklerinin uyumlu olduğunu belirten doktorların onda da lösemi riski olduğunu söyleyince bir kez daha yıkıldıklarını dile getirdi.

Ankara'daki çocuklarının yanına haftada bir gittiğini, çalışamadığı için de maddi sıkıntı yaşadığını ifade eden Aslan, şunları söyledi:   

"İki kızımız vardı. Allah'ın mucizesiyle tek yumurta üçüzü çocuklarımız dünyaya geldi. Hastalık teşhisinden sonra hayatımız alt üst oldu. Maddi imkansızlıklar nedeniyle yaşadığımız buruk mutluluk çok uzun sürmedi. Bu durum kelimelerle anlatılamaz. Tek düşündüğümüz çocukların sağlığına kavuşması olduğu için daha iyi şartlarda tedavi şansı doğar düşüncesiyle Ankara'ya götürdüm. İki çocuğumun tedavisi Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde devam ediyor. Cafer'in de burada düzenli olarak kontrollerini yaptırıyoruz. Tek umudumuz ondan alınacak örneklerle kardeşlerinin kurtulmasıydı ama maalesef onun da değerleri yüksek çıktı. Hastalık belirtileri baş gösterdi. Şimdi günlerimiz ailece üzüntü içinde geçiyor."

Tüm akrabalarından kan örneği alındığını ifade eden Aslan, tek umutlarının uygun örneğin bulunması olduğunu kaydetti.

Anne Canan Aslan da "Yavrularımdan ikisi aylar oldu Ankara'dalar. Çok özlüyorum, katlanamıyorum. Çocuklarımı yanımda istiyorum. Bir yandan da yanımda olan Cafer'in de durumu içimi parçalıyor. Onların sağlığına kavuşması için dua ediyorum. Uygun iliğin bulunması için yardım eli bekliyoruz."

Yorum Ekle