Ücretsiz fesleğene hücum ettiler

DENİZLİ'nin Merkezefendi İlçesi'nde bu yıl ilk kez düzenlenen 'Merkezefendi 1'inci Geleneksel Tıp Günleri'nde, ücretsiz dağıtılan 20 bin fesleğen fidesi adeta kapışıldı. Bazı vatandaşların birden fazla fesleğen almak istemesi görevlileri isyan ettirdi. Yoğun ilginin olduğu etkinlikte fesleğenler kısa sürede tükendi.

Ücretsiz fesleğene hücum ettiler
- A +

 

Merkezefendi Belediyesi ile İstanbul Zeytinburnu Belediyesi'nin ortaklaşa 'Merkezefendi 1'inci Geleneksel Tıp Günleri', Bayramyeri Meydanı'nda düzenledi. Belediye tarafından meydanda kurulan stantlarda, şifalı bitkilerin faydaları anlatılıp, şifalı çaylar ikram edildi. Etkinlikte ücretsiz fesleğen fidesi dağıtımı için iki ayrı stant kuruldu. Stantların içine kasalar halinde fesleğenler yığıldı, dağıtım için protokol üyelerinin gelmesi beklendi. Bu sırada sabırsız davranan bazı vatandaşlar, görevliler tarafından uyarıldı. Protokol üyeleri Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Merkezefendi Belediye Başkanı AK Partili Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ve Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Erdem Zekeriya İskenderoğlu'nun meydana gelmesiyle fesleğen dağıtımı başladı. Birden fazla fesleğen almak isteyen vatandaşlar, protokol üyelerince de uyarıldı. Ancak uyarılara rağmen birden fazla festeğen fidesi alanlar, alandan uzaklaştı. İzdiham yaşanan etkinlikte arada kalan çocuklarda ezilme tehlikesi geçirdi. 20 bin fesleğen kısa sürede tükendi.

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, fesleğen dağıtımının büyük ilgi gördüğünü belirterek, "Etkinliği birlikte düzenlediğimiz Zeytinburnu Belediyesi 20 bin fesleğenle birlikte geldi. Biz de belediye olarak çörek otunu keselere koyarak dağıttık. Büyük ilgi gördü, Vatandaşlarımıza bu katılımdan dolayı teşekkür ediyoruz" dedi.

'HER EVE BİR FESLEĞEN'

Zeytinburnu'nda her eve bir fesleğen kampanyası yaptıklarını belirten Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Erdem Zekeriya İskenderoğlu da, "İlçemizde bütün evlere fesleğen dağıtımı yapıyoruz ve bahar havasında geçiyor. Bizde bu yıl Merkezefendi Belediyesi'yle birlikte ortak fesleğen dağıtımı yapıyoruz" diye konuştu.

Yorum Ekle