Uçak faciasında bilanço büyüyor

Endonezya'da evlerin üzerine düşen uçak faciasında ölü sayısı 141'e yükseldi

Uçak faciasında bilanço büyüyor
- A +

 

Endonezya Ordusu'na ait Hercules C-130 cinsi bir nakliye uçağının dün Kuzey Sumatra eyaletinin başkenti Medan'da şehir merkezine düşmesi sonucu enkazdan çıkartılan ceset sayısı 141'e ulaştı.

Medan şehrindeki Soewondo Hava Üssü'nden havalanan C-130 Hercules tipi askeri nakliye uçağı, hareket ettikten 2 dakika sonra saat 11.50'de şehir merkezindeki bir otelin üstüne düştü.

Uçakta 12 mürettebat ile 101 yolcu bulunurken, enkaz çalışmalarının ikinci gününde çıkartılan ceset sayısının 141'e ulaştığı bildirildi.

Endonezya Hava Kuvvetleri Personal Şefi Agus Supriatna, yaptığı açıklamada uçağın pilotunun kule ile en son temasında, havalandıktan hemen sonra dönmek istediğini ilettiğini belirtti.

Yetkililer 1964 model Hercules C-130 cinsi uçağın 4 motorlu olduğunu ve teknik olarak hiçbir sorunu bulunmadığını belirtiyor.

Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo kaza ile ilgili sosyal paylaşım sitesinde yaptığı açıklamada, "Askeri uçaklarımızın modelleri ve savunma sistemlerinde yenileştirmeye gitmeliyiz" dedi.

Endonezya'da QZ8501 uçuş numaralı AirAsia uçağı, 28 Aralık'ta Surabaya şehrinden Singapur'a giderken Cava Denizi'ne düşmüştü. Uçaktaki 162 kişiden kurtulan olmamıştı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler