Uber, Paris'i karıştırdı

Akıllı telefon uygulamasıyla normal sürücüleri yolcularla buluşturarak taksi hizmeti sunan Uber şirketi, Parisli taksicileri ayaklandırdı.

Uber, Paris'i karıştırdı
- A +

 

Olaylar sırasında Paris'te bulunan Kurt Cobain'in eski karısı Courtney Love,"Burası nasıl Paris? Bağdat'ta bile daha güvendeyim" diye tweet attı.
Haksız rekabet yarattığı gerekçesiyle kazançlarının azalmasına isyan eden taksiciler, dün Paris genelinde eyleme imza attı. 

Polisle ciddi çatışmaya giren taksiciler, sokaklardan arabaları bile yaktı.

O sırada Paris'te bulunan ünlü rock yıldızı Kurt Cobain'in eşi Courtney Love, şahsi arabasıyla olayların arasında kaldı.

Love, o sırada Twitter adresi üzerinden "Ellerinde metal sopalarla arabalara saldırıyorlar. Burası nasıl Paris? Bağdat'ta bile daha güvendeyim" diye yazdı.


Yaşanan eylemden dolayı taksi bulamayan birçok Parisli uçaklarını kaçırdı.

Ancak taksicilerin çalışma alanına girdikleri ve haksız rekabete neden oldukları gerekçesiyle Uber Avrupa çapında büyük çaplı eylemlere hedef oldu


Uber’e açılan davaların sayısı gün geçtikçe artıyor. Avrupa’nın bir çok kentinde Uber yasaklandı, Fransa ve İspanya gibi ülkelerde açılan davalarda taksi şoförleri haklı bulundu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler