Twitter ve Snapchat kullanıcılarına uyarı

iPhone'larda görülen ve Messages uygulamasının çökmesine sebep olan sistem hatası, Twitter ve Snapchat'e de sıçradı.

Twitter ve Snapchat kullanıcılarına uyarı
- A +

 

Geçtiğimiz hafta iPhone'larda görülen bir bug on binlerce kullanıcıyı etkilemiş, Messagesüzerinden gönderilen bir mesajı açan kullanıcıların uygulaması geçici olarak çökmüştü.

Dünya genelinde milyonlarca kişiyi etkileyen bu durum şimdi de Twitter ve Snapchat'e sıçradı. Arapça, Marathi ve Çince karakterlerden oluşan bu  mesajı Twitter ve Snapchat üzerinden alan kullanıcıların bu uygulamaların çöktüğü bildirildi. 

Messages, Twitter ve Snapchat uygulamalarında kullanımda olan bu mesajı açan kullanıcıların uygulamaları geçici süreyle çöküyor.
 

TWITTER ÖNLEM ALDI

Söz konusu bug'a karşı hartekete geçen Twitter yönetimi bu mesajın platform üzerinden gönderilmesini engelleyen bir önlemi kullanıma sundu.

iOS'ta görülen bu hatanın ardından resmi bir açıklama yapan Apple, sorunun farkında olduklarını ve en kısa zamanda yazılım güncellemesi ile problemin ortadan kalkacağını duyurmuştu.

SORUN NASIL ÇÖZÜLÜYOR?

Bu mesajı açan kullanıcıların Messages uygulaması kendiliğinden kapanıyor ve başka bir mesaj gelene kadar kullanılamıyor. Yeni bir mesaj geldiğinde uygulama eski haline geri dönüyor.

Yorum Ekle

İlgili Haberler