Türkiye'yi sarsan olayda bambaşka detaylar!

Yapılan ilk incelemede Melisa'nın olay ortaya çıkmadan 18-20, Ziyatcan'ın ise 7-8 saat önce öldüğü belirlendi.

Türkiye'yi sarsan olayda bambaşka detaylar!
- A +

 

Kocaeli'nin Kandıra İlçesi'ndeki Cebeci Plajı'nda önceki gün ölü bulunan Melisa Fıçıcı ile Ziyatcan Yağcı'nın cenazeleri İstanbul Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsinin ardından ailelerine teslim edilip Kocaeli'ye götürüldü. Olayla ilgili bazı detaylar da ortaya çıktı. Yapılan ilk incelemede Melisa'nın olay ortaya çıkmadan 18-20, Ziyatcan'ın ise 7-8 saat önce öldüğü belirlendi. Ziyatcan'ın, cesetlerin bulunmasından önceki gün genç kızın uyuduğunu söyleyerek çadıra kimseyi yaklaştırmadığı, kendisinin ise plajda tatilcilerle vakit geçirip tavla oynadığı öğrenildi.


ÇADIRDA 2 AYRI NOT BULUNDU


Melisa'nın boynunda ip izi bulunduğu, vücudunda ise başka bir ize rastlanmadığı belirtilirken, olay yerinde sadece tek bir ip bulunduğu ve Ziyatcan'ın genç kızı boğarak öldürdükten sonra aynı iple kendini astığı ihtimali üzerinde duruluyor. Çadırda dosya kâğıdının üst ve alt kısmına yazılmış iki ayrı not bulunduğu öğrenildi. Bu notları kimin yazdığının belirlenmesi için ölen gençlerin daha önce yazdığı yazıların inceleneceği belirtildi.


'MELİSA, OĞUZHAN'LA BİRLİKTEYDİ'


Melisa Fıçıcı'nın isminin açıklanmasını istemeyen okul arkadaşı, “Melisa ile Ziya çocukluk arkadaşıydı. Oğuzhan ile de 4 senedir birlikteydi. Hatta nişanlanmayı düşünüyorlardı. Melisa, Oğuzhan'ın öldürülmesinden sonra bunalıma girdi. Kimi görse Oğuzhan'ın yanına gideceğini söylüyordu” dedi.


Ziyatcan'ın Melisa'nın her istediğini yaptığını belirten arkadaşı “Tahminime göre Melis'i Ziya öldürdü, ardından da intihar etti. Zaten bunu Ayfer Teyze'ye hitaben bıraktığı notun son satırlarında belirtmiş. Ziya büyük olasılıkla 'Katil damgası yedim' sonum ne olacak?' diye düşünmüştür. Melisa Oğuzhan'ın, Ziya da Melisa'nın peşinden cennete gittiler” diye konuştu.


'OĞUZHAN'I UYUŞTURUCU TACİRLERİ ÖLDÜRDÜ'


Öte yandan ölen iki gencin bıraktığı notlarda adı geçen Oğuzhan Burak Tunay'ın yakınlarına Habertürk ulaştı. Torununun 5 ay kadar önce bıçaklanarak öldürüldüğünü, katilinin de cezaevinde yattığını belirten Hatice Uslu, “Evladımızı uyuşturucu tacirleri öldürdü. Çünkü Oğuzhan bir dönem uyuşturucu kullandı. Bu zamanda tüm parasını onlar yedi bitirdi. Sonra ağzına sürmedi. Ama onlar zorla parasını almaya başlamıştı. Bir keresinde de vermeyince bıçaklanarak öldürüldü. Oğuzhan'ın çok arkadaşı vardı. Hep gelip giderlerdi. Cebinde 5 kuruşu olsa tek başına yemeyip arkadaşlarıyla harcardı. Bulunduğu ortamdakilere kendisini sevdirirdi. Hepsinin mekânları cennet olsun” dedi.


TAZİYE PAYLAŞIMLARINDA ÖFKE VE İSYAN


İki gencin ölümünün ardından sosyal paylaşım sitesinde arkadaşlarının “Kalk ulan”, “Ulan neden lan”, “Hiç yakıştı mı lan sana?”, “Hâlâ ağlıyorum ulan” gibi cümlelerle olaya tepki gösterdikleri görüldü.

Yorum Ekle