Türkiye'ye tatile gelmişti ama...

İstanbul Gayrettepe'de 'damsız' diye içeri alınmayan 5 maganda, gece kulübüne ateş açtı. Tatil için gelen İsveçli kadın, başına gelen kurşunla hayatını kaybetti.

Türkiye'ye tatile gelmişti ama...
- A +

 

Beşiktaş Gayrettepe'de cumartesi gecesi sabah karşı saat 03.00 sıralarında bir eğlence mekanı önünde silahlar patladı. Kapıdaki müşteriler panikle sağa sola kaçışmaya başladı

İsveç'ten İstanbul’a kısa süreli bir tatil için gelen Maggie Badgo adlı genç kadın, eğlenmeye gittiği İstanbul Beşiktaş’ta Gayrettepe'de bulunan Masquerade Clubadlı gece kulübünün girişinde maganda kurşunlarına hedef oldu.

Mekana ‘damsız’ diye alınmayan 5 magandanın kurşunlarının başına isabet ettiği genç kadın, hastanede kurtarılamadı. Eğlence mekanına da ateş eden magandalar, bir süre sonra geldikleri araçla kaçtılar. Açılan ateş sırasında eğlence mekanının içinde bulunan bir kadın, kanlar içinde yere yığıldı.

MAGANDALAR YARIM SAAT SONRA GELİP ATEŞ AÇTILAR
Telefonla bilgi verilen sağlık ekipleri, başından yaralandığı anlaşılan İsveç vatandaşı Maggie Badgo isimli turist kadını Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı. Ancak tatil için Türkiye'yi tercih eden kadın, yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
Olayın hemen ardından olay yerine gelerek incelemelerde bulunan İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, saldırganların olaydan yarım saat önce eğlence mekanına geldiğini, ancak görevliler tarafından içeriye alınmadıklarını belirledi. Bunun üzerine yarım saat sonra tabancayla geri dönen magandaların, havaya ve eğlence mekanına ateş ettikleri tespit edildi.

Eğlence mekanı önünde 9 adet boş kovan bulan polisler, güvenlik kamera kayıtlarını da inceleyerek şüphelilerin kimliklerini belirlemeyi başardı. Polis, isimleri açıklanmayan şüphelilerin yakalanması için gerekli çalışmalarını sürdürüyor.

Yorum Ekle

İlgili Haberler