‘Türkiye’ye istikrarlı bir 10 sene daha lazım’

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Türkiye’nin istikrarlı bir 10 seneye daha ihtiyacı olduğunu kaydederek, “2023 vizyonu derken onu kastediyoruz. Bir 10 yıl daha Türkiye birbirine girmeden, karıştırılmadan, istikrarını muhafaza ederek, bu şekilde devam ettiği taktirde, inşallah artık Türkiye’nin önünü CHP bile gelse kesemez” dedi.

‘Türkiye’ye istikrarlı bir 10 sene daha lazım’
- A +

 

Bakan Avcı, Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa ilçesinde partililer ve vatandaşlarla bir araya geldi. İlçe Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinliğe Bakan Avcı’nın yanı sıra AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ürün, İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili adayları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Etkinlikte konuşan Bakan Avcı, muhalefet partilerine seçim vaatleri üzerinden yüklenerek partilerin sadece konuştuklarını kaydetti. Bakan Avcı, “Bizim işimiz iş yapmak konuşmak değil. Sloganımızda dediğimiz gibi ‘onlar konuşur AK Parti’ yapar. Onun için uzun uzun konuşmuyoruz. Çok güzel işler yapıyoruz. Daha da fazla yapacağız. Bugün açıklanan EGEGEP projesi sadece Afyon’u değil çevresindeki illeri de kapsıyor. Eğitimde Afyonkarahisar Türkiye genelinde iyi durumda, çok iyi neticeler alıyoruz. Bütün Türkiye’de olduğu gibi Afyon’da da eğitimde önemli mesafeler alıyoruz. Afyon’un nüfusu genç eski Türkiye’yi bilmez. Birileri yeni Türkiye’nin zenginliğine bakarak altı boş vaatlerde bulunabiliyorlar. Ama bu vaatlerde bulunanlar eski Türkiye’deki benzin, mazot, tüp kuyruklarını çok iyi hatırlatıyorlar.
Şimdi bol kesende atanlar emekliye, köylüye şöyle yapacağız diyenler asıl emekliden sorumlu olanlar SGK’nın başındayken gazetelerin mürekkebi kurumadı, diyordu ki ‘emeklilik yaşını 80 ne bile çeksek bu sistem kurtulmaz’ 2002’de AK Parti onların bıraktığı Türkiye’yi devraldı” diye konuştu.

“MİLLETİN DESTEĞİ İLE 13 YILDA BU YOLLARI OKULLARI HASTANELERİ YAPTI”
Konuşmasında AK Parti’nin ilk kurulduğu yıllardan bahseden ve AK Parti’nin kurulduğundaki vaatleri hatırlatan Bakan Avcı, “Hatırlayacaksınız 2002’de AK Parti seçimlere hazırlanırken Recep Tayyip Erdoğan henüz yasaklı bir genel başkanken ne dedi, ‘değerli kardeşlerim bizde 3 yıl bir şey beklemeyin.’ Niye öyle dedi çünkü nasıl bir Türkiye devraldığımız bilmiyoruz dedi. Böyle iktidara gelenler milletin desteği ile 13 yılda bu yolları okulları hastaneleri yaptı. Yani yapacak adam ben ‘şöyle yapacağım, böyle yapacağım’ diye girmez AK Parti gibi hesabıma kitabıma bakacağım der. Türkiye hep böyle değildi, sene balında okullar açılırken veliler kitap telaşı sarardı, kabus. Şimdi öylemi çok şükür okullar açılırken eğitim ve öğretimin ilk gününde sadece büyük şehirlerde değil Türkiye’nin doğusu batısı şehri, kasabasında daha ilk günü kitaplarını sıraların üzerinde buluyor” dedi.

“EL BİRLİĞİ İLE GAYRET EDİP, ÇALIŞACAĞIZ”
Seçimlerle ilgili vatandaşlardan oy istemeyi de ihmal etmeyen Bakan Avcı, “Türkiye’ye istikrarlı bir on sene daha lazım, 2023 vizyonu derken onu kastediyoruz. Bir 10 yıl daha Türkiye birbirine girmeden, karıştırılmadan, istikrarını muhafaza ederek, bu şekilde devam ettiği taktirde, inşallah artık Türkiye’nin önünü CHP bile gelse kesemez. Artık her şey öyle bir oturacak ki, hiç kimsenin bozmaya, çarpıtmaya, geri almaya güzü yetmeyecek inşallah. Önümüzdeki dönem işte bunun sağlandığı dönem olacak. El birliği ile gayret edip çalışacağız. Hep birlikte gayret edip el birliği ile çalışacağız. 7 Haziran’da ne yapacağız sandıkları patlatacağız” diye konuştu.
Bakan Avcı konuşmasının ardından Sinanpaşa’ya bağlı Serban ve Düzağaç Belde Belediye Meclislerinin AK Partiye geçen, MHP, Demokrat Parti ve Büyük Birlik Partili üyelerini rozetlerini taktı. 

Yorum Ekle

İlgili Haberler