sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Türkiye'nin en büyüğü Bursa'da

Bursa'nın İnegöl İlçesi'nde, Türkiye’nin en büyük kapalı alana sahip Mobilya AVM’si açıldı.

Türkiye'nin en büyüğü Bursa'da
- A +

 

Bursa'nın İnegöl İlçesi'nde, Türkiye’nin en büyük kapalı alana sahip Mobilya AVM’si ‘Mobiliyum’un açılışını anneler yaptı. Mobiliyum, 225 bin metrekare kapalı alanda, 200 yerli mobilya üreticisini tek bir çatı altında müşterileriyle buluşturacak.

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, tüm annelerin ‘Anneler Günü’nü kutlayarak başladığı törendeki konuşmasında mobilyanın kalbinin attığı İnegöl için önemli bir gün olduğunu söyledi. İnegöl’ün mobilya üretim ve satışından çok fazla bahsetmeye gerek olmadığını vurgulayan Vali Karaloğlu, şunları söyledi:

"Tereciye tere satmanın anlamı yok. Eğer pazarlama problemini çözemiyorsanız üretme gücünüz hiçbir şeye yaramaz. Pazarlamayı da becerebiliyorsanız, üretme işi kolaydır. İnegöl’ün 700 yıldır ağaçla, ağaç sanayi ile uğraştığını biliyorum. Osmanlı donanmasına ağaç temin eden bir ilçeden bahsediyoruz. 200 müteşebbis bir araya geldi Türkiye’nin en büyük AVM’sini yaptılar. 200 işadamının birbirine güvenmesini çok önemsiyorum."

İnegöl Mobilya AVM (Mobiliyum) Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Özbek da, Türkiye’nin mobilya ihtiyacının yarısını karşılayan ve dünyanın 160 ülkesine mobilya ihracı yapan yüzlerce mobilya üreticisi adına konuştuğunu vurgulayarak, Türkiye’nin ilk ve tek kapalı mobilya AVM’si olan Mobiliyum, 225 bin metrekare kapalı alanda, tek çatı altında bir araya gelen 200’den fazla yerli üreticinin işbirliği ile atılan büyük bir adım olduğunu söyledi.

Özbek, "İnanıyoruz ki, bu büyük adım, İnegöl’ü dünyanın Mobilya Merkezi olma yolunda zirveye taşıyacak, 300 milyon dolar seviyesinde olan ihracat hacmimizi de 1 milyar doların üzerine çıkaracaktır" diye konuştu. Mobiliyum’u diğer projelerden ayıran başka bir farklılığın ise uluslararası kimliği bulunması olduğunu kaydeden Özbek, "Burada, tarihi İpek Yolu’nun üzerinde, ulaşım ağlarına yakın bir konumdayız. Nasıl İpek Yolu ticarette farklı dinlerin ve kültürlerin ortak noktasıysa Mobiliyum da böyledir. Projemiz zamanla yabancı müşterilerimizin de Türkiye’yi ziyaret sebebi olacaktır" dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler