Türkiye'den Ermenistan açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ermenistan'daki darbe girişimiyle ilgili, 'Darbe ve darbe girişimini şiddetle kınıyoruz' dedi.

Türkiye'den Ermenistan açıklaması
- A +

 

Bakan Çavuşoğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle;

Darbe ve darbe girişimini şiddetle kınıyoruz. Darbe girişimlerine her yerde karşıyız.

Daha detaylı bir bilgimiz olmadı. Biz de basından takip ediyoruz. Ama Türkiye olarak darbeye karşıyız.

ERMENİSTAN'DA DARBE GİRİŞİMİ!

Ermenistan Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyan ve üst düzey komutanlar, Başbakan Nikol Paşinyan’ı istifaya çağıran bir bildiri yayımladı. Ermenistan’daki yerel medyada çıkan haberlere göre, Genelkurmay Başkanı dahil bütün üst düzey komutanlar, Paşinyan’ın istifası için bildiri imzaladı.

Ermenistan Başbakanı Paşinyan, ordu komutanlarının kendisine yönelik istifa çağrılarını "darbe girişimi" olarak nitelendirerek destekçilerini sokağa çağırdı.

Paşinyan, Ermenistan ordusunun, kendisine yönelik istifa çağrısının ardından Facebook üzerinden gerçekleştirdiği canlı yayında konuştu. Konuşmasında, destekçilerini sokağa çağıran Paşinyan, "Devrimi savunmamız gerekiyor. Çok zor bir durumdayız. Genelkurmay Başkanı'nı görevden alma kararı aldım. Şimdi en önemli görev, sivillerin ve halkın iktidarını korumaktır." dedi.

Ermenistan'ın Dağlık Karabağ'da yaşadığı mağlubiyete ilişkin sorumluluğu üzerine aldığını anlatan Paşinyan, "Halkın bazı üst düzey ordu yetkililerine yönelik de bazı soruları var ve bu sorulardan kaçılamaz." ifadesini kullandı.

İlgili haber için tıklayın.

1500 yıllık antik hamam ortaya çıkarıldı

Yorum Ekle

İlgili Haberler