"Türkiye’de bir yönetim boşluğuna..."

Başbakan Ahmet Davutoğlu, TÜSİAD ve MÜSİAD heyetlerini kabul etti. İş dünyasının görüşlerini dinleyen Davutoğlu’nun heyetlerle yaptığı görüşmede, "Ülkeyi yönetme sorumluluğu üzerinde olan birinci partinin genel başkanı olarak samimiyetle görüşmeleri gerçekleştireceğim" açıklamasında bulunduğu kaydedildi.

"Türkiye’de bir yönetim boşluğuna..."
- A +

 

Başbakan Ahmet Davutoğlu, TÜSİAD ve MÜSİAD heyetlerini kabul etti. Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, görüşmede iş dünyası örgütünün, hükümetin bir an önce kurulması ve istikrarlı bir yönetim sürecinin devam etmesi konusunda görüşlerini dile getirdiği kaydedildi. Görüşmede, özellikle ekonomi alanında beklentiler aktarıldığı belirtilirken, daha önce yapılan temaslarla ilgili genel olarak izlenimlerin aktarıldığı ifade edildi. Kendisine iletilen beklentilerin büyük bölümünün hükümet programı, seçim beyannamesi ve öncelikli dönüşüm programlarında zaten yer aldığını ifade eden Davutoğlu’nun, hükümet kurma sürecine ilişkin olarak daha önce ifade ettiği görüşleri tekrarlayarak, "Ülkeyi yönetme sorumluluğu üzerinde olan birinci partinin genel başkanı olarak samimiyetle koalisyon görüşmelerini gerçekleştireceği" yönünde açıklamada bulunduğu belirtildi.

Davutoğlu’nun süreç nasıl işlerse işlesin kendisi Başbakanlık makamındayken Türkiye’de bir yönetim boşluğuna asla izin vermeyeceğinin altını çizdiği kaydedildi. Aynı şekilde Davutoğlu’nun, bu süreçte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı yıpratmaya dönük çaba gösterenlere de karşısında ilk önce kendisini bulacaklarını ifade ettiği belirtildi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler