Türkiye'de bir ilk! Gemlik-İstanbul...

Makyol Genel Müdürün Alp Girgin ve şirket danışmanlarından Gülsin Akman, Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulunu ziyaret ederek, İstanbul-İzmir otoyolu inşaatı hakkında bilgi verdi.

Türkiye'de bir ilk! Gemlik-İstanbul...
- A +

 

Türkiye’nin ilk akıllı otoyolu olan projenin Gemlik-İstanbul kısmının yıl sonuna kadar faaliyet girmesi bekleniyor.

GTSO Başkan Yardımcısı Nurettin Hacıoğlu ve meclis üyelerince karşılanan Alp Girgin, “Otoyol üzerine dünyanın en büyük üçüncü köprüsünü de inşa ediyoruz. Yol boyunca ticari alanlar ile alakalı ayrı projeler üretiyoruz. Her bölümde kendine has ciddi bir potansiyel var. Proje gayet güzel gidiyor, önemli mesafe kat edildi.

Bizim alanımız ticaret boyutu. Bazı noktalarda yoğun potansiyele göre projeler üretilecek. Bir yolun tamamının tek bir şirket tarafından yönetilmesi dünyada ilk olacak. Bu yönetim de bütünlük anlamına geliyor. Sürecin başında beri planlamalarımız üzerinden yürüyoruz. Yoldaki potansiyele göre üzerinde bir takım donatılar inşa ediyoruz. Sevdiğimiz her şey, markalar, hizmetler aynı yol üzerinde olacak. Mahalli ürünleri de belli noktalar üzerinde toplamak istiyoruz. Orhangazi bölümünde bir nevi açık köylü pazarı yapacak, Gemlik’te zeytini öne çıkaracağız. Maksatlarımızdan biri de, her noktada farklı ürünü öne çıkarmak.

Belli noktalarda müze ve sergi alanları da kuracağız. Ticari alanlarda, farklı başlıklarla ayrı konseptler düşündük. ‘Full service’ dediğimiz noktalarda, hem yolda ihtiyaç olacak, hem alışveriş merkezleri büyüklüğünde hizmet verecek. Aynı alan içinde, farklı ihtiyaçlara da yer verilecek. Yol çok hızlı kat edileceğinden dolayı, yola girecek vatandaşlarımıza sürekli 3G ve GPRS bağlantısı ve mobil aplikasyon imkanı da sağlayacağız. Araçlarda bulunan sistemlerle de uyumlu teknolojik altyapıya sahip olacak yol üzerinde, nerede ne olduğunu yola çıkan bilecek’’ dedi.

GTSO salonunda 2 saat süren toplantıda ayrıca görüntülü sunum da yapıldı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler