Türkiye'de 2018'e kadar 8 otel açacak

Dubaili Cristal Group, Türkiye'de 2018'e kadar 8 otel açacak. Grubun otelleri İstanbul, Antalya ve Hatay'da hizmete girecek

Türkiye'de 2018'e kadar 8 otel açacak
- A +

 

Geçen yılı 35 milyon 850 bin turist ve 34.3 milyar dolarlık turizm geliriyle kapatan Türkiye, küresel otelcilik ağında batı ve doğunun adeta istilasına uğruyor. ABD ve Avrupalı dev zincirlerin yanı sıra Asyalı otelcilerin de girdiği yarışa şimdilerde Ortadoğulu markalar da katıldı. Birleşik Arap Emirlikleri'nden Jumeirah ve Rotana, Katar'dan Retaj'ın ardından Körfez'den bir turizm şirketi daha Türkiye'ye yatırım yapma kararı aldı. Dubai merkezli Cristal Group, gelecek 3 yılda Türkiye ve Suudi Arabistan'da büyüyeceğini açıkladı.

8 OTEL KURACAK
Arap zincir, Türkiye'de 2018 yılına kadar 8 otel açacak. Körfez Bölgesi'nin en hızlı büyüyen otel şirketlerinden olan ve Birleşik Arap Emirlikleri dışında Lübnan, Irak, Komorlar'da oteli de bulunan şirket Türkiye'deki ağını ise İstanbul dışında da yapacak. Cristal Gorup'un Operasyon Müdürü Kamal Fakhoury, "Türkiye'de de 5'i İstanbul'da olmak üzere Antalya ve Hatay'da 8 oteli 3 yıl içinde devreye alacağız" dedi. 2009'da kurulan Cristal Group, ilk otelini de Cristal Abu Dhabi adıyla 2009'da açtı. Firma, 5 yıldızlı grupta Cristal Grand, 4 yıldızda Cristal ve Sanctuary hizmet veriyor. Firmanın 3 yıldız kategorisindeki markası ise Emerald.

İlgili Haberler