sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Türk Yıldızları Finlandiya'ya hareket etti

Türk Yıldızları, Finlandiya, Polonya ve Romanya'da gerçekleştirecekleri gösteriler için Çorlu Askeri Havaalanı'ndan Finlandiya'ya hareket etti.

Türk Yıldızları Finlandiya'ya hareket etti
- A +

 

Türk Hava Kuvvetleri'nin akrobasi timi Türk Yıldızları, Finlandiya, Polonya ve Romanya'da gerçekleştirecekleri gösteriler için Çorlu Askeri Havaalanı'ndan Finlandiya'ya hareket etti.

Çorlu Askeri Havaalanı'ndaki hazırlıklar sonrası, AA muhabirine açıklama yapan Türk Yıldızları Filo Komutanı Yarbay Zeki Koltukoğlu, NF-5 2000 savaş uçaklarıyla yurt dışına gösteri uçuşları için gideceklerini belirterek, yurt dışında görev yapmanın ayrı bir onur olduğunu söyledi.

"Ne mutlu Türküm diyene" diyen herkesi, Türkiye'nin havacılıktaki milli takımı olarak onurlandırmaya çalıştıklarını ifade eden Koltukoğlu, gittikleri her yerde yapılan gösteriler ve uçuşlarla Türk insanının bilgi ve becerisini ispatlamanın gururunu yaşadıklarını dile getirdi.

Koltukoğlu, şöyle devam etti:

"Gittiğimiz yerlerde hayranlık ve caydırıcılık uyandırıyoruz. Polonya, Romanya ve Finlandiya'da epey bir Türk yaşamakta. Türk Bayrağı'nın onurunu, gururunu onlarla birlikte yaşamak, en büyük amacımız. Çünkü, kanatlarımızda Türk Bayrağı'nı taşıyoruz. Gökyüzünde bunu sergilemek, bir görsel şölen halinde sunmak ve oradaki vatandaşlarımızın başı dik olarak gezmelerini sağlamak, en büyük isteklerimizden biri."

3 haftada 7 gösteri sunacaklarını ve Türkiye'yi havacılıkta milli takım olarak temsil edeceklerini bildiren Koltukoğlu, şunları kaydetti:

''Toplam 10 pilot olarak gittiğimiz yerlerde, 7 uçaklı 21 hareketten oluşan bir gösteri serimiz var. Finlandiya, Polonya ve Romanya'daki gösterilerimizin, sanıyorum, 100 bin civarında bir seyirci potansiyeli olacak. Bazılarının ise 200 bin civarında seyirci potansiyeli var. Buradaki insanlara iyi bir gösteri sunmak istiyoruz. Çünkü, Türk Yıldızları'nın belli bir imajı var Avrupa'da, onu daha da yukarıya taşımak istiyoruz.''

Türk Yıldızları, hazırlıkların tamamlanmasının ardından Finlandiya'ya hareket etti.

Yorum Ekle