Türk Kızılayından ramazan yardımı

Türk Kızılayı, Tarım-İş Sendikası'nın desteğiyle Irak'ın Süleymaniye kentinde zor şartlarda barınmaya çalışan 250 Türkmen sığınmacı aileye gıda yardımında bulundu.

Türk Kızılayından ramazan yardımı
- A +

 

Türk Kızılayı, Tarım-İş Sendikası'nın desteğiyle Irak'ın Süleymaniye kentinde zor şartlarda barınmaya çalışan 250 Türkmen sığınmacı aileye gıda yardımı yaptı. 

Türk Kızılayı Irak Yardımları Sorumlusu Şafak Lostar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Tarım-İş Sendikası'nın finanse ettiği ramazan yardım kolilerinin, Süleymaniye'de barınan 250 Türkmen aileye dağıtıldığını söyledi.

Kerkük'te 500 aileye de önceki gün gıda kolisi yardımında bulunduklarını ifade eden Lostar, "Bin aileyi kapsayan yardımları Tarım-İş Sendikası finanse etti" dedi. 

Yardımların dağıtımına katılan Irak Türkmen Cephesi Milletvekili Aydın Maruf ise bölgede başlayan krizden bu yana her ay kesintisiz bir şekilde sığınmacılara destek olan Türk Kızılayına teşekkür etti.

Türk Kızılayının ırk, din ve mezhep ayrımı gözetmeksizin Irak'taki tüm sığınmacılara yardım ettiğini vurgulayan Maruf, hayırsever Türkiye halkının ramazan ayında da savaş mağduru insanları unutmadığını söyledi. 

Türk Kızılayı, Irak'ta çatışmaların başladığı Haziran 2014'ten bu yana, ülkede insani yardım çalışmaları yürütüyor. Kızılay, bugüne kadar Irak'a 290 tırla yardım malzemesi gönderdi. Türkiye'nin Irak'a yönelik ayni yardımları ise bin tırı geçti. 

Yorum Ekle