Türk futbolundaki devrimin 10. yılı

Türk futboluna adını altın harflerle yazdıran Bursaspor şampiyonluğunun 10. yılını kutluyor.Bu özel günde BURSA.COM Spor Servisi siz okuyucularımız için özel bir çalışma hazırladı.

Türk futbolundaki devrimin 10. yılı
- A +

 

Tüm kenti tek çatı altında toplayan Bursaspor şampiyonluğunun 10. yılını kutluyor. Başta tüm Türkiye'nin imrenek baktığı taraftarı olmak üzere genci ve yaşlısıyla sahiplendiği Bursaspor bundan tam 10 yıl önce bugün Türk futbol tarihinde devrimi gerçekleştirerek ve İstanbul hegomanyasını yıkarak şampiyonluğa ulaştı. 

Bu özel günde BURSA.COM ailesi olarak Bursaspor ve şampiyonluğa uzanan o harika yolu ve günleri sizler için derledik. 

BURSA.COM Spor Servisinin hazırladığı özel dosyayı sizlerin beğenisine sunuyoruz.

TARIK ÇAPÇI: "ÖYLE BİR ŞAMPİYONLUKTU Kİ" başlıklı köşe yazısında şampiyonluk gününü en ince ayrıntısına kadar okuyucularına aktardı.

Tarık Çapçı'nın yazısını okumak için: https://www.bursa.com/oyle-bir-sampiyonluktu-ki-n427512/

MUSTAFA ÖZKESKİN: Bursa spor basının önde gelen ismi Mustafa Özkeskin "10 YIL ÖNCE BUGÜNDÜ" adlı köşesinde o unutulmaz 16 Mayıs gününü sizler için değerlendirdi. 

Mustafa Özkeskin'in yazısını okumak için: https://www.bursa.com/makale/10-yil-once-bugundu-6692/

CEMAL EKENTOK: "ŞAMPİYONLUĞUN 10. YILI" adlı yazısında ATATÜRK STADYUMU'NDA yaşananları sizler için kaleme aldı. 

Cemal Ekentok'un yazısını okumak için: https://www.bursa.com/makale/sampiyonlugun-10-yili-6690/

HÜSEYİN ALTINIRMAK: Altınırmak köşe yazısında, şiirsel bir dille şampiyonluğun yaşandığı o geceyi sizlere bir kez hatırlatarak ATATÜRK STADYUMU'NUN muhteşem ambiyansını yeniden yaşayacaksınız. 

HÜSEYİN ALTINIRMAK'ın yazısını okumak için: https://www.bursa.com/makale/bursasporun-sampiyonlugu-demlendi-6693/

SÖZ TARAFTARDA

Elbette Bursaspor'un şampiyonluğa ulaşmasında en büyük etken tüm Türkiye'ye örnek olmuş taraftardadır. 16 Mayıs 2010'da yaşanan şampiyonluk ve şampiyonluk yolunda yaşananları büyük Bursaspor taraftarı sizler için değerlendirdi. 

Büyük Bursaspor taraftarının şampiyonluk açıklamalarını okumak içinhttps://www.bursa.com/bursasporlular-sampiyonlugu-anlatti-n427510/

FOTO GALERİ:

Şampiyonluk yolunda yaşanan maçları, deplasmanlarda yaşanan zorlukları, şampiyonluk ve şampiyonluk kutlamalarının kare kare görüntülerini BURSA.COM spor servisi sizler oluşturdu. 

Muhteşem zaferin görüntüleri için: https://www.bursa.com/fotogaleri/fotograflarla-bursaspor-devriminin-10-yili-3361/

Yorum Ekle

İlgili Haberler