Tüfekli katil zanlısı teslim oldu

Tokat'ın Niksar ilçesinde 1 hafta önce, tarlada birlikte çalıştığı 2 çocuğunun annesi eşi 32 yaşındaki Aysel Korkmaz ve akrabası 37 yaşındaki Nazım Korkmaz'ı av tüfeğiyle öldürüp kaçan 38 yaşındaki Halit Korkmaz, jandarmaya teslim oldu.

Tüfekli katil zanlısı teslim oldu
- A +

 

Niksar ilçesinde bağlı Çalca Köyünde yaşayan Halit Korkmaz, 1 Temmuz'da kendilerine ait olan tarlada çalışan eşi Aysel Korkmaz ve akrabaları olan 3 çocuk babası Nazım Korkmaz ile bir araya geldi. Fakat bu sırada Halit Korkmaz ile Nazım Korkmaz arasında tartışma çıktı. Çıkan tartışma sonrası Halit Korkmaz, yanında getirdiği ruhsatlı av tüfeği ile Nazım Korkmaz ve eşi Aysel Korkmaz'a ateş açarak öldürdü. Olayın ardından köy muhtarı Halil Kaya'yı arayarak, 'Tarlada iki cenaze var, kaldırın' diyen Halit Korkmaz, tüfeği yanına alıp, olay yerinden kaçtı. Olayın ardından Halit Korkmaz'ı arama çalışmaları başlatıldı, fakat yakalanamadı.

8 gün boyunca kırsal alanda saklandığı öğrenilen Halit Korkmaz, sabah saat 05.30'da Niksar ilçesinde Çamiçi Jandarma Karakoluna teslim oldu. Burada ilk ifadesinde Halit Korkmaz, Nazım Korkmaz'ın kendisine eşi hakkında sarf ettiği sözler nedeniyle önce tartıştığını, ardından ise kendisine tırpanla saldırması üzerine vurduğunu açıkladı. Jandarmaki ifadesinin ardından Halit Korkmaz, adliyeye sevk edilecek.

Yorum Ekle

İlgili Haberler