TSE'de deprem! 80 kişi görevden alındı!

Türk Standartları Enstitüsü'nde aralarında genel sekreter ve bölge müdürlerinin de bulunduğu 80 kişi görevlerinden alınarak, yerlerine yeni atamalar yapıldı.

TSE'de deprem! 80 kişi görevden alındı!
- A +

 

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na bağlı Türk Standartları Enstitüsü'nde (TSE) bazı yöneticiler görevden alınarak yerlerine atama yapıldı.

TSE'nin Kocaeli'nin Çayırova İlçesi'nde bulunan Marmara Kampusu Müdürü Mehmet Hüsrev ile 4 müdür yardımcısının da aralarında bulunduğu bazı yöneticilere saat 16.30'da görevden alındıkları tebligatı yapıldı.

TSE'nin diğer kampus ve bölge müdürlüklerinde bir çok müdür ve yöneticinin görevden alındığı ve yerlerine atamaların yapıldığı belirtildi.

TSE'deki  bu operasyonun, yönetim değişikliğinden kaynaklandığı, yeni yönetimin kendi kadrosunu oluşturmaya çalıştığı öğrenildi. Kadro operasyonu kapsamında geçen hafta TSE Bursa İl Müdürü Mustafa Karaman da görevinden alınımıştı.

BAŞKAN KORKMAZ: 26 MÜDÜRE GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ YAPILDI

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Sebahattin Korkmaz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 26 müdürün çeşitli nedenlerle görevden alındığını ifade ederken, bu konuda fesih gibi bir durumun söz konusu olmadığını, görev değişikliği yapıldığını söyledi. Korkmaz, söz konusu 26 kişinin özlük hakları konusunda bir gerilemenin olmadığını belirtti.

Yorum Ekle

İlgili Haberler