Totti'ye emeklilik çağrısı

Roma Başkanı Pallotta, Totti'nin emekliye ayrılması gerektiğini söyledi.

Totti'ye emeklilik çağrısı
- A +

 

İtalya 1. Futbol Ligi (Serie A) takımlarından Roma'nın başkanı James Pallotta, takımın emektar yıldızı Francesco Totti'ye emekliye ayrılma çağrısında bulundu.

ABD'nin Boston kentinde düzenlenen bir konferansta konuşan Başkan Pallotta, Totti'nin İtalyan futbol tarihine adını altın harflerle yazdıran bir futbolcu olmasına rağmen yaşının ilerlediğini hatırlatarak, "Francesco artık 39 yaşında. İnanılmaz bir yetenek ve kabiliyete sahip olmasına rağmen bence açıkça görülüyor ki birçok insan eskisi gibi oynayamadığını düşünüyor" diye konuştu.

Totti'nin bu düşünceye katılmadığını aktaran Pallotta, "Vücudu ona bir şeyler anlatmaya çalışsa da aklı başka şeyler söylüyor. Kontrat süresi sezon sonunda dolmasına rağmen yenilenmesini istiyor. Roma camiasından da emekliye ayrılması yönünde inanılmaz bir baskı var. Buna rağmen onunla defalarca konuştum ve 'Bizimle farklı görevlerde 30 yıl daha çalışabilirsin. Bunu düşün' dedim" ifadelerini kullandı.

Bu sezon Roma formasıyla sadece 8 maçta 247 dakika görev alan Totti, takımına 1 gol ve 2 asistlik bir katkı sağlayabildi. Roma'nın altyapısında yetişen ve 1993 yılından itibaren A takımda forma giyen yıldız futbolcu, İtalya Milli Takımı'nda ise 59 maça çıkmıştı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler