sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Tofaş’ta gerginlik

Tofaş işçilerinin Türk Metal Sendikadan istifa eylemi, polis engeline takıldı. Fabrika önünde istifa standı kurmak isteyen işçilere polis izin vermedi.

Tofaş’ta gerginlik
- A +

 

Türk Metal Sendikası’nın Bursa’daki Bosch fabrikasında nisan ayında imzaladığı toplu sözleşme koşullarının, geçtiğimiz yılsonunda Tofaş ve Renault’da imzalanan sözleşme koşullarından daha iyi olmasına tepkiler çığ gibi büyüyor. Tofaş işçileri bugün vardiya saat 14.00’de fabrikanın 1 nolu kapısında masa kurup, Türk Metal Sendikası’ndan istifa için imza toplamak istedi ancak polis engeliyle karşılaştılar.

Polis ekipleri, iki işçi grubu arasında olası bir kavgayı önlemek için, istifa eylemine izin vermedi. Şu saatlerde halen görüşmeler devam ederken, Emniyet işçilerin fabrika çevresinde değil, toplantı ve gösteri yürüyüşleri alanı olarak belirlenen Fomara ya da Heykel’de eylem yapmalarını istedi.

Tofaş işçileri ise fabrika önünde imza toplayıp, belgeleri insan kaynakları müdürlüğüne teslim etmek istedi. Saat 16.30 sıralarında vardiya değişimi nedeniyle fabrika önünde kalabalık bir grup toplanması beklentisi vardı. Ancak o saatte de güvenlik önlemi artırıldı. Polisin önlem gerekçesi, Türk Metal Sendikası'ndan yana tavır alan işçilerle aralarında gerilim yaşanmaması olarak gösterildi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler