Tofaş yönetimi ne mesaj verdi?

İşçileriyle anlaşan Tofaş yönetimi bugün İstanbul'da bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada "İş barışının, Tofaş'ta olduğu gibi, en kısa sürede sektör genelinde de sağlanması son derece önemlidir" denildi.

Tofaş yönetimi ne mesaj verdi?
- A +

 

Tofaş, üretimin durmasına neden olan eylemlerin, uzlaşma ile sonuçlanması ve fabrikada üretimin başlamasının sevindirici bir gelişme olduğunu açıkladı.

Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş.'den yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

"İş barışının, Tofaş'ta olduğu gibi, en kısa sürede sektör genelinde de sağlanması Türk otomotiv sektörünün tüm paydaşlarına değer yaratması ve küresel itibarı açısından son derece önemlidir. Bu açıdan, devam eden eylemlerin de bir an önce barışçıl şekilde sonlanmasını ve sektörümüzün tüm gücüyle Türkiye ekonomisine katkı sunmaya devam etmesini diliyoruz.

Diğer taraftan, çalışanlarımızla uzlaştığımız koşullar konusunda bazı medya organlarında gerçekleri yansıtmayan bilgiler yer almaktadır.

Varılan uzlaşma neticesinde, iş başı yapan hiçbir çalışanımızla ilgili yasal işlem yapılmayacak, sendikadan istifa eden hiçbir çalışanımız işten çıkarılmayacaktır.

alışanlarımıza ilave maddi katkı sağlanması için de bir çalışma yürütülecektir. Bu kapsamda öncelikli olarak, çalışanlarımıza ay sonuna kadar seyyanen 1000 TL katkı sağlanacaktır.

Diğer maddi katkılar 1 ay zarfında belirlenecektir. Çalışmalar sonuçlandığında, koşulları çalışanlarımız ve kamuoyu ile paylaşacağımızı bilgilerinize sunarız" denildi.

İlgili Haberler