TOFAŞ işçilere süre verdi

İşçilerle bir araya gelen ve bazı önerilerde bulunan Tofaş Üst Yöneticisi Eroldu, karar vermeleri için işçilere süre tanıdı

TOFAŞ işçilere süre verdi
- A +

 

İşçilerin eylemi sebebiyle üretimin durduğu Tofaş Otomobil Fabrikası'nda akşam saatlerinde flaş bir gelişme yaşandı.

Tofaş Ceo'su Cengiz Eroldu, işçilere "Sabah 06.45'te işbaşı yapın" çağrısında bulundu. Eroldu, şu anda zam yapamayacaklarını belirtirken, bir ay sonrası için iyileştirme sözünü verdi. Yarın sabah işbaşı yapmayanların ise tazminatsız işten atılma durumuyla karşı karşıya olduğu öğrenildi.
Tofaş'ta bir grup işçi temsilcisi CEO Cengiz Eroldu ile görüştü. 20 dakika süren görüşme sonrası işçi sözcülerinden ibrahim Gürkan, çıkışta bekleyen arkadaşlarıyla konuştu.

Gürkan, üst yönetimin yarın sabah 06.45'te işbaşı çağrısı yaptığını kaydederek, "Sendikanın 2017 yılına kadar fabrikada olacağını ifade ettiler. Şu anda maaş konusunda değişiklik yok. Ancak bir ay sonra iyileştirme sözü verdiler. Namus sözü verdiler. Yönetim bizim kararımızı bekliyor. İş başı yapmak isteyenler bu konuda özgür" diye konuştu.

İşçiler ise toplu olarak, "Ölmek var, dönmek yok" şeklinde slogan attılar.

Bursa'da bir hafta önce Renault'da üretimin durdurulmasıyla başlayan eylemler yan sanayideki fabrikalara da yayılmıştı. Bugün ise Coşkunöz'de işçiler yeniden işbaşı yapmıştı.

Tofaş yönetiminin yarın sabah 06.45'te üretimin yeniden başlamasını planladığı, bir haftalık arayı da haftada beş gün yerine 6 gün çalışarak telafi etmeyi düşündüğü öğrenildi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler