TOFAŞ finalde

19.Uluslararası Gold Majesty Cevat Soydaş Basketbol Turnuvası’nın ikinci gün ikinci karşılaşmasında, TOFAŞ, İstanbul temsilcisi Bahçeşehir Koleji’ni konuk etti.  Yeşil Mavililer rakibini 92-85 yenerek finale yükselen ikinci takım oldu. 

TOFAŞ finalde
- A +

 

İlk periyoda kötü başlayan Tofaş ve 3-13 geriye düştü. Mavi yeşilliler, daha sonra toparlandı ve 7. Dakikada ilk kez 14-13 öne geçmeyi başardı. Tofaş, Meija’nın üçlüğü, Williams’ın pota altındaki etkili oyunuyla üstünlüğünü sürdürdü. Dışarıdan isabet bulan mavi yeşilliler bu bölümü 24-19 önde tamamladı.

İkinci periyoda Muhaymin Mustafa ve Berkan Durmaz’ın üçlükleriyle başlayan Tofaş, 12. Dakikada farkı 13 sayıya çıkardı: 19-32 Bahçeşehir Koleji Robert Wilson Golden, Cameron Miakhol Clark ile farkın fazla açılmasını önledi ve 16. Dakikada 32-39 geçildi. Üstünlüğünü sürdüren Tofaş, soyunma odasına 16 sayılık (40-56) önde gitti.

Üçüncü periyot karşılıklı basketlerle geçti. Bahçeşehir Koleji, Robert Wilson Golden’ın basketleriyle farkı eritmeye çalışsa da Muhaymin Mustafa’nın son saniyelerdeki üçlüğü ile Tofaş final periyoduna 74-64 önde girdi.

Son bölümde Bahçeşehir Koleji aradaki 10 sayılık farkı korudu. Ancak son dakikalarda Johnson, Clark ve Armand’ın basketleriyle farkı eritmeyi başardı. Tofaş karşılaşmayı 92-85 kazanarak adını finale yazdıran ikinci takım oldu. Final karşılaşması cumartesi günü 18.00’de Lokomotiv Kuban ile Tofaş arasında oynanacak.

Kaynak:

kaçak iddaa

kaçak iddaa siteleri

illegal iddaa siteleri

güvenilir kaçak iddaa

Yorum Ekle

İlgili Haberler