Tiryakiler dikkat!

Filtresinin üretiminde mentol ve türevleri olan tütün mamullerinin piyasada bulundurulabilme süresi 3 yıl uzatıldı. Bu ürünler 20 Mayıs 2020'ye kadar piyasada satılabilecek.

Tiryakiler dikkat!
- A +

 

Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumunun "Tütün Mamullerinde Kullanılan Filtrenin Teknik Özelliklerinin Belirlenmesine İlişkin Kurul Kararında Değişiklik Yapılmasına Dair Kurul Kararı" Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, filtresinin üretiminde mentol ve türevleri kullanılan tütün mamullerine piyasaya arz izni verilmesine 1 Haziran 2017, piyasaya arz izni güncellemesi yapılmasına 31 Aralık 2018 tarihine kadar devam edilecek. Bu tarihlerden sonra izin verilmeyecek.

Bu tütün mamullerinin üretimine 1 Ocak 2019, piyasada bulundurulmasına 20 Mayıs 2020 tarihine kadar devam edilebilecek. Belirlenen tarihlerden sonra üretim yapılamayacak ve piyasada bulundurulamayacak.

Daha önceki düzenlemede söz konusu ürünlerin üretimi için son tarih 31 Mayıs 2017, piyasada bulundurulabilme için son tarih 1 Haziran 2017 olarak belirlenmişti.

İlgili Haberler